Путін у жовтні може відвідати Китай: чи заарештують там диктатора

29 липня 2023, 03:29
Читать новость на русском

У Кремлі днями заявили, що Владімір Путін планує відвідати Китай у жовтні цього року. Саме тоді відбудеться форум "Один пояс – один шлях". За фактом – це єдина країна, куди російський диктатор може виїхати і йому гарантуватимуть безпеку.

Про це 24 Каналу сказав кандидат політичних наук, експерт з Центральної та Східної Європи Іван Преображенський. Він наголосив, Китай не дотримується міжнародних стандартів і не пов'язаний із нормами Римського статуту. А отже не видасть міжнародного злочинця Путіна правосуддю.

Дивіться також Путін пожалівся Сі, – Шейтельман сказав, які правки міг внести диктатор в "мирний план" Китаю

"Китай нікого нікому не видає. Так, він слугує постійним прикриттям Північної Кореї і династії Кімів там", –  додав Преображенський.

Ймовірна мета візиту Путіна

Путін стрімко втрачає свої позиції на міжнародній арені і таким чином падає в очах своєї так званої правлячої "еліти". Ситуація з ПАР, коли кремлівського очільника попросили особисто не приїздити на саміт БРІКС, ще більше похитнула диктаторський стільчик.

У Путіна зараз критична ситуація. Він для своїх прихвостнів – правлячого російського класу – одночасно загубив статус за всіма напрямками. Його не підтримав народ, коли Пригожин йшов на Москву. Його не захистила армія, і з'ясувалося, що він і Росію не може представляти на зовнішній арені. Його не можна відправити "чоботом по трибуні стукати",
– відзначив кандидат політичних наук.

На думку Преображенського, в Китаї Путін може провести з Сі Цзіньпіном певну публічну розмову.

Іван Преображенський про позиції Путіна на міжнародній арені: дивитись відео

Нагадаємо, Путін востаннє відвідував Китай минулого року, коли відбувалися зимові Олімпійські ігри у Пекіні. Натомість китайський лідер приїздив до російської столиці у березні цього року. Тоді Сі Цзіньпін провів зустріч з Владміром Путіним.

Політика Китаю щодо Росії: останні новини

  • Залежність Росії від Китаю зростає. При цьому це стосується не лише економіки, але й усього життя. Путіну близькі наративи Сі Цзіньпіна.
  • У Китаї вважають, що Пригожин своїм заколотом показав слабкість російського диктатора. Утім, там не квапляться міняти його на посаді президента.
  • Путін активно шукає союзників. Утім, у разі падіння його влади, Китай не допоможе втриматися. Сі Цзіньпін затіяв "довгу гру", засновану на деяких історичних подіях.