Це разом з 24 Каналом обговорив політолог Ігор Рейтерович. Він припустив, чи наважиться бункерний очільник зробити крок назустріч ордеру МКС.

Дивіться також Чому під час зустрічі з Путіним африканці озвучили риторику "русского міра": в ISW пояснили

Володя, не приїзди

Президент ПАР Сиріл Рамафоса запропонував, аби російську делегацію на саміті у серпні представляв не Владімір Путін, а Сєргєй Лавров. Але Росія відкинула цю пропозицію, з посиланням на слова віцепрезидента ПАР Пола Машатіле повідомляє один з телеграм-каналів. Утім, дискусії з Путіним продовжуються.

"Ми розуміємо, що пов'язані Римським статутом. Були б раді, якщо б він не приїхав", – йдеться у повідомленні.

Путін втрачає владу в Росії: дивитись відео

Путін дійсно може нікуди не поїхати. І це зовсім не пов'язано зі страхом бути заарештованим за ордером МКС.

Він боїться залишати країну, бо не впевнений, що йому буде куди повертатися. Хрущов, Горбачов відпочивали і для них це закінчилося погано – кудись виїхали, а ситуація в країні змінилася. Підготували палацовий заколот і відповідно їх з посад познімали,
– припустив і провів історичні паралелі Рейтерович.

Саме тому в Кремлі поки утримуються від коментарів щодо цього. Аби знову не вийшло "нєвдобнєнько" як у ситуації з АЕС у Туреччині. Спочатку розкрутили особисту присутність Путіна, а по факту все завершилося відеозв'язком, нагадав політолог.

Саміт БРІКС: основне

  • Саміт БРІКС – зустріч глав п'яти держав: Бразилії, Росії, Індії, Китаю та Південної Африки. Цього року має пройти у серпні, а прийматиме саміт ПАР. Раніше очільники цієї країни попросили особисто не приїздити Владміра Путіна, оскільки мають виконати рішення МКС і заарештувати російського диктатора.
  • ПАР шукала різні рішення, аби обійти вимоги. Навіть заявляла про "вихід" з Римського статуту. Наразі президент Сиріл Рамафоса заявив, що питання участі Путіна у саміті ще обговорюється і остаточних рішень немає.
  • Раніше повідомлялося, що ПАР надала дипломатичний імунітет учасникам двох зустрічей, які представляють країни БРІКС. В уряді запевнили, що це звичайна практика.