Шлях України до ЄС вимірюється кількома векторами, – політолог Солонтай пояснив процес
Україна продовжує свій рух до набуття членства в Європейському Союзі. Зараз шлях українців до Європи фактично вимірюється кількома векторами.
Про це 24 каналу розповів директор програм політики Інституту політичної освіти Олександр Солонтай. Він зауважив, що Угода про асоціацію з ЄС уже виконана на 70%, а далі має бути вже програма кандидатства.
До речі Стефанішина назвала можливі терміни старту переговорів про членство України в ЄС
Вектори шляху України до ЄС
Солонтай зазначив, що шлях України до Європи почався ще з перших днів незалежності. Але помилкою тоді було підписання угоди про створення СНД. Проте той шлях, яким ми йдемо, історично об'єктивно зумовлений.
Станом на сьогодні фактично наш шлях до Європейського Союзу вимірюється кількома векторами,
– наголосив політолог.
Перший вектор, за його словами, спрямований на виконання Угоди про асоціацію з ЄС, що зараз зроблено на 70%. Тут наша позиція мала би бути, що Україна твердо виконала, а далі вже – програма кандидатства до Євросоюзу.
Другий вектор, зауважив Солонтай, – це питання, пов'язані з фінансово-економічними відносинами. Європейський Союз пообіцяв фінансами допомогти Україні, але ми фактично повністю стали фінансово залежні від нього, Великої Британії і США.
І третій вектор відносин, окрім економічно-міжлюдських історій, – це питання безпеки. В Європейському Союзі через Україну розгортаються постійно нові й нові дискусії з усвідомленням того, що росія воює насправді з Європою, а Україна – це просто поле бою,
– заявив політолог.
Станом на сьогодні, додав Солонтай, порядок денний із ЄС доповнився дискусією про армію. Європейці вважають, що кожна армія має залишатися окремо. Але між збройними силами, які є всередині Євросоюзу, повинна бути потужна координація. Британія, наприклад, вийшла з Європейського Союзу, але разом із ним, Британією, США й Канадою вона перебуває в одному блоці – НАТО.
Солонтай розповів, якими векторами вимірюється шлях України до ЄС: дивіться відео
Україна та Євросоюз: що відомо
- Президент Володимир Зеленський 28 лютого підписав заявку на членство України в Євросоюзі. Разом із ним у цей момент були прем'єр-міністр Денис Шмигаль та спікер парламенту Руслан Стефанчук.
- Під час саміту Європейського Союзу , 23 червня, європейські політики схвалили історичне рішення – Україні надали статус кандидата на вступ до Євросоюзу.
- Євросоюз 26 липня опублікував щорічний звіт про імплементацію Угоди про асоціацію в Україні. Оцінка виконання домовленостей загалом є позитивною, проте не минулось без зауважень.
Вас може зацікавити – у ЄС масштабні суперечки через заборони віз для росіян: дивіться відео