Про це розповіла віцепрем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина.
До теми Рада схвалила "митний безвіз" з ЄС та приєднання України до системи NCTS
"Абсолютно реалістично виглядає 2023 рік. ЄС почав з нами працювати не 23 червня. Ми підготували майже 6 тисяч відповідей на запитальник і ми це робили разом з ЄС. Всі реформи, які ми робили, ми робили спільно на виконання Угоди про асоціацію", – сказала Стефанішина.
Україна не діятиме як Балкани
За словами віцепрем'єрки, Україна потребуватиме скринінгу, оцінки ринків та законодавства. Ці процеси не займуть роки, їх можна почати вже.
Євросоюз робить прогнози обережніше. Там вважають можливим строком "другу половину 2023 року". Стефанішина вважає, що Україна здатна виконати вимоги у межах переговорів навіть впродовж 3 років, оскільки у нас жорстка позиція та ініціатива.
Ми не чекаємо і не сидимо, допоки ЄС нам розкаже як далі рухатися в ЄС. Ми не хочемо йти слідами останніх країн розширення, ми не хочемо бути частиною балканського формату розширення, тому що кожна хвиля розширення має свої певні історичні аспекти,
– пояснила Стефанішина.
Як сказала віцепрем'єрка, статус кандидатки Україна отримала лише в червні. Проте для цього зробили дуже багато. Мовиться про реформи, зобов'язання по Угоді про асоціацію. В умовах війни це уможливило транспортний безвіз, приєднання до європейської енергосистеми, анулювання тарифів і квот. Стефанішина зазначила, що до кінця 2022 року станеться це багато інших якісних змін.
До речі Боррель закликав задуматися над гарантіями безпеки для України
Єврокомісія оцінюватиме Україну
Посол ЄС в Україні Матті Маасікас розповів, що Європа позитивно оцінює реформи в Україні. Це стосується насамперед судової системи та боротьбі з корупцією. Загалом ЄС визначить, як просувається Україна у семи пріоритетних сферах реформ.