Ультраправий футболіст з тягою до психології: що відомо про підозрюваного у вбивстві Фаріон
Наразі всім відомо, що підозрюваним у вбивстві Ірини Фаріон є 18-річний житель Дніпра В'ячеслав Федорович Зінченко.
Слідство не розкривало особу, першими його особисті дані оприлюднили журналісти. У Міністерстві внутрішніх справ зазначили, що будуть відслідковувати, звідки стався витік досудової інформації.
Дивіться також Підозрюваного затримали, він може бути лише виконавцем: все, що відомо про вбивство Фаріон
Що відомо про підозрюваного: загальна біографія
З відкритих джерел журналістам "Телебачення Торонто" стало відомо, що В'ячеслав народився 3 квітня 2006 року.
Підозрюваний у вбивстві Фаріон / Фото Нацполіції
Він проходив навчання в Дніпровській гімназії №62. Також грав у футбольній команді МДЮСШ U-19. У сезоні 2023/2024 у складі команди провів 3 матчі.
"Слідство.Інфо" теж повідомило, що за місяць до вбивства Фаріон брав участь у турнірі "Пульс" в складі команди "Юніори".
В'ячеслав Зінченко – підозрюваний у вбивстві Фаріон / Фото "Слідство.Інфо"
Також він пройшов курси оператора БпЛА. На запитання журналістів він відповів, що не думав, як застосовувати ці навички.
Ще він розповів, що його цікавлять книжки із психології. Зокрема серія, в якій йдеться про те, що поведінка людини залежить від генів. У цьому контексті він назвав Роберта Пломіна, автора книжки "Генплан. Як ДНК робить нас тими, ким ми є".
До слова, правоохоронці виявили у телефоні підозрюваного "секретні інструкції ЦРУ і КДБ по збору фактів, конспірації та дезінформації".
Знахідка у телефоні Зінченка / Скриншот з відео Нацполіції
Політичні погляди
Батько юнака запевняв, що його син є патріотом.
Журналісти ідентифікували акаунт підозрюваного В'ячеслава Зінченка в телеграмі. Він підписаний на численні ультраправі пабліки, зокрема і російські. Там В'ячеслав залишав антисемітські та расистські коментарі.
Ба більше, січні 2024 року Зінченко згадував про російське неонацистське угрупування NS/WP (National-Socialism / White Power), яке взяло на себе відповідальність за вбивство Ірини Фаріон.
"Варто зауважити, що у відео під назвою "Маніфєст украінского автономного революціонного расіста" є близькі по змісту фрази, якщо порівнювати із коментарями, які залишав В'ячеслав", – вважають журналісти.
Висловлювання Владислава:
Під час обрання запобіжного заходу у Зінченка спитали про його ставлення до неонацистських рухів. Хлопець відмовився давати коментарі й заявив, його суб'єктивна думка може не збігатися з дійсністю. А ще сказав, що не хоче відповідати на політичні питання.
Також він не зміг пояснити ставлення до Росії. Підозрюваний сказав, що цікавився історією країни-агресорки дуже поверхнево, тому не висловлюватиме про думок про неї як про державу. Але до Путіна і його режиму він ставиться "максимально негативно" і нічого спільного з ними не мав і мати не хоче.
На запитання журналістів про те, як він ставиться до Ірини Фаріон, він відповів "не знаю".
Заступник голови Національної поліції та начальник кримінальної поліції Андрій Нєбитов розповів виданню "Радіо Свобода", що підозрюваний поважає Україну і йому здається, що він діяв правильно.
Його батько воює, не буду казати в якій бригаді. Але тим не менш він любить Україну, йому здається, що він діяв правильно. Він вважає, що не треба розділяти українське суспільство, у нього були свої мотиви. Не знаю, чи скаже він про це журналістам, чи ні,
– сказав Нєбитов.
Також, за словами Нєбитова, Зінченко був учасником груп, де йому давали певні рекомендації: як замаскувати себе, як залишитись в місті непоміченим, як зробити так, щоб тебе не викрили у скоєнні цього
злочину. І він обрав для себе об'єкт нападу такий, щоб людина була максимально незахищена.
Дивіться також У МВС відповіли, коли оберуть запобіжний захід підозрюваному у вбивстві Фаріон
Який запобіжний захід обрав суд
Під час судового засідання підозрюваний відмовився давати свідчення. Його позицію висловлював виключно адвокат.
У підсумку Галицький районний суд Львова 26 липня відправив Зінченка на два місяці без права внесення застави.
Водночас адвокат Ігор Сулима просив суд обрати інший запобіжний захід – цілодобовий домашній арешт з носінням електронного браслета. Сторона захисту аргументувала це тим, що кількість доказів, яка свідчить про причетність 18-річного хлопця до злочину, нібито недостатня.
Після оголошення запобіжного заходу Ігор Сулима заявив, що планує подавати апеляцію.
Під час спілкування з журналістами Зінченко сказав їм, що не визнає свою провину, не давав конкретних відповідей та заявив, що "нічого не робив" з Фаріон.
Водночас правоохоронці раніше повідомили, що затриманий мав підготовлене невідправлене повідомлення. Вочевидь, на випадок невдачі. "Дуже прошу пояснити, в першу чергу батьку, що я приховував це все заради їхньої ж і власної безпеки, а не через те, що я їм не довіряю", – мовиться в листі.
Решту змісту листа поліція поки що не розкриває, тому що ще триває експертиза за присутньою в ньому інформацією.
Невідправлений лист Зінченка / Скриншот з відео Нацполіції
Затримання Зінченка
- Про затримання 18-річного жителя Дніпра 25 липня повідомив міністр внутрішніх справ Ігор Клименко. Слідство схиляється до думки, що стрілець – лише виконавець.
- Під час підготовки до злочину він орендував щонайменше три квартири у Львові, а до злочину готувався два місяці.