В'ятрович підтвердив, що стане народним депутатом замість Луценко

12 листопада 2019, 20:39
Читать новость на русском

Екскерівник Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович пройде до Верховної Ради за списком "Європейської солідарності" замість народної депутатки Ірини Луценко.

Парламент 12 листопада достроково припинив повноваження депутатки Ірини Луценко на її ж прохання у зв’язку зі станом здоров’я.

Читайте також: В пріоритеті – опалювальний сезон: у Зеленського поки не знайшли заміну В’ятровичу

В черзі за Іриною Луценко йшла Наталія Бойко. Щоб до парламенту замість неї зайшов Володимир В'ятрович, ця Наталія Бойко зняла кандидатуру і опинилася радником нашого прем'єра-міністра,
– заявив з трибуни Ради нардеп від "Слуги народу" Максим Бужанський.

Додамо, що Наталія Бойко була №24 у виборчому списку партії "Європейська солідарність" і, відповідно, першою в черзі серед тих, хто не пройшов до парламенту за підсумками дострокових виборів.

Згодом у фейсубці Володимир В'ятрович написав, що йде у політику, щоб Україна була рідним домом, в якому живеш в достатку та куди із радістю повертаєшся.

Особисто я запевняю: не піду на жодні компроміси щодо національних інтересів. Хай зміни будуть українськими! Йду, щоб будувати український світ і зупиняти "русскій мір",
– додав В'ятрович.


Допис В'ятровича у фейсбуці/ Скріншот

Що кажуть у "Європейській солідарності"?

У пресслужбі "Європейської солідарності" 24 каналу раніше підтвердили, що саме В'ятрович пройде до Ради замість Луценко. Проте для цього відповідне рішення має ще схвалити ЦВК.

"Питання – не в ньому (В’ятровичу), питання – в Наталії Бойко. Вона ж має законно написати заяву до Центрвиборчкому про те, що вона не претендує на мандат", – сказав речник "Європейської солідарності" Володимир Горковенко.

Коментуючи майбутню відмову Бойко від мандата, він сказав, що посада радниці прем’єра є з меншими ризиками, аніж депутатська.

Що відомо про Володимира В'ятровича та Інститут національної пам’яті?

  • В’ятрович – історик, публіцист;
  • голова вченої ради Центру досліджень визвольного руху у Львові;
  • член наглядової ради Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів "Тюрма на Лонцького";
  • колишній директор архіву СБУ.
  • Захистив кандидатську дисертацію "Закордонні рейди УПА в контексті реалізації антитоталітарної національно-демократичної революції народів Центрально-Східної Європи".
  • 25 березня 2014 року став директором Українського інституту національної пам'яті. Це центральний орган виконавчої влади, який займається відновленням та збереженням національної пам'яті.

Читайте також: Чому саме Корнієнко став головою "Слуги народу"

Серед головних досягнень В'ятровича на посаді голови Інституту:

  • запуск процесу декомунізації;
  • відкриття архівів КДБ та інших радянських спецслужб;
  • визнання ветеранів ОУН та УПА;
  • розширення можливості для реабілітації жертв репресій.

З посади голови Інституту В’ятровича звільнив у вересні Кабмін. Сам В’ятрович пояснив, що таким чином завершилась каденція його роботи на цій посаді. Офіційно звільнення оформлене як таке, що відбулось за згодою сторін.