Так президент Зеленський відповів на запитання польського журналіста про те, чи Україна вже визначилась із новим очільником Інституту національної пам’яті. За словами представника ЗМІ, В’ятрович був особою "контроверсійною" і викликав у Польщі багато запитань.
Читайте також: Це не подобається полякам, – В'ятрович пояснив, чому розгорівся конфлікт з Україною
Я не хотів би коментувати пана В’ятровича, він працював і є представником іншої політичної команди. Наша команда, я маю на увазі й уряд, ми узгодимо спільну людину, це є дуже серйозне питання,
– відповів Зеленський журналісту під час пресмарафону у Києві.
Найімовірніше, претендентів на цю посаду поки взагалі не розглядали. За словами Зеленського, це – пріоритетне питання, втім, наразі є низка важливіших проблем.
Мені поки цю людину не показували. У нас взагалі зараз є дуже багато кадрових питань. Це питання теж в пріоритеті (призначення директора Інституту національної пам’яті – 24 канал), але у нас на носі зима, опалювальний сезон, і газові питання. Треба трохи більше часу, щоб це вирішити,
– додав гарант.
Що відомо про звільнення В’ятровича?
Уряд звільнив директора Українського інституту національної пам'яті Володимира В'ятровича з посади 18 вересня. За словами самого В’ятровича, участь в іншій політичній силі "Європейська солідарність" і достатньо системна та гостра критика Зеленського – це речі, які послужили причиною його звільнення.
Актуально: Рано кричати, що все пропало, – В'ятрович про своє звільнення
Що відомо про Інститут національної пам'яті?Український інститут національної пам'яті — центральний орган виконавчої влади з реалізації державної політики у сфері відновлення та збереження національної пам'яті. Діяльність органу спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра культури.
Основні завдання Інституту: посилення уваги суспільства до історії України, забезпечення всебічного вивчення етапів боротьби за відновлення державності України у XX столітті та здійснення заходів з увічнення пам'яті учасників національно-визвольної боротьби, жертв голодоморів та політичних репресій.
Чого вдалось досягти В’ятровичу на посаді?
- Україна вільна від тоталітарної символіки;
- Архіви КДБ відкриті;
- Справедливість щодо учасників визвольного руху відновлено: їх визнано борцями за незалежність;
- Реабілітація жертв репресій за оновленим законом розпочалася;
- Проведено масштабну працю з популяризації української історії та розвінчування міфів про наше минуле.