Парламент 12 листопада достроково припинив повноваження депутатки Ірини Луценко на її ж прохання у зв’язку зі станом здоров’я.
Читайте також: В пріоритеті – опалювальний сезон: у Зеленського поки не знайшли заміну В’ятровичу
В черзі за Іриною Луценко йшла Наталія Бойко. Щоб до парламенту замість неї зайшов Володимир В'ятрович, ця Наталія Бойко зняла кандидатуру і опинилася радником нашого прем'єра-міністра,
– заявив з трибуни Ради нардеп від "Слуги народу" Максим Бужанський.
Додамо, що Наталія Бойко була №24 у виборчому списку партії "Європейська солідарність" і, відповідно, першою в черзі серед тих, хто не пройшов до парламенту за підсумками дострокових виборів.
Згодом у фейсубці Володимир В'ятрович написав, що йде у політику, щоб Україна була рідним домом, в якому живеш в достатку та куди із радістю повертаєшся.
Особисто я запевняю: не піду на жодні компроміси щодо національних інтересів. Хай зміни будуть українськими! Йду, щоб будувати український світ і зупиняти "русскій мір",
– додав В'ятрович.
Допис В'ятровича у фейсбуці/ Скріншот
Що кажуть у "Європейській солідарності"?
У пресслужбі "Європейської солідарності" 24 каналу раніше підтвердили, що саме В'ятрович пройде до Ради замість Луценко. Проте для цього відповідне рішення має ще схвалити ЦВК.
"Питання – не в ньому (В’ятровичу), питання – в Наталії Бойко. Вона ж має законно написати заяву до Центрвиборчкому про те, що вона не претендує на мандат", – сказав речник "Європейської солідарності" Володимир Горковенко.
Коментуючи майбутню відмову Бойко від мандата, він сказав, що посада радниці прем’єра є з меншими ризиками, аніж депутатська.
Що відомо про Володимира В'ятровича та Інститут національної пам’яті?
- В’ятрович – історик, публіцист;
- голова вченої ради Центру досліджень визвольного руху у Львові;
- член наглядової ради Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів "Тюрма на Лонцького";
- колишній директор архіву СБУ.
- Захистив кандидатську дисертацію "Закордонні рейди УПА в контексті реалізації антитоталітарної національно-демократичної революції народів Центрально-Східної Європи".
- 25 березня 2014 року став директором Українського інституту національної пам'яті. Це центральний орган виконавчої влади, який займається відновленням та збереженням національної пам'яті.
Читайте також: Чому саме Корнієнко став головою "Слуги народу"
Серед головних досягнень В'ятровича на посаді голови Інституту:
- запуск процесу декомунізації;
- відкриття архівів КДБ та інших радянських спецслужб;
- визнання ветеранів ОУН та УПА;
- розширення можливості для реабілітації жертв репресій.
З посади голови Інституту В’ятровича звільнив у вересні Кабмін. Сам В’ятрович пояснив, що таким чином завершилась каденція його роботи на цій посаді. Офіційно звільнення оформлене як таке, що відбулось за згодою сторін.