Терор ТЦК на вулицях дискредитував ідею мобілізації, – в оборонному комітеті Ради обурені

10 лютого 2024, 15:05
Читать новость на русском

Джерело:

РБК-Україна

Примусовий метод призову до служби у війську лише заважає різним мобілізаційним заходам та дискредитує саму їхню суть. Так вважає заступник голови Комітету Верховної ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Єгор Чернєв.

За його словами, такі силові дії потрібно негайно припинити. Водночас існує потреба у знаходженні альтернативи, оскільки у країні триває воєнний стан та мобілізація.

Дивіться також Мають бути професійні люди, – Дзідзьо відверто висловився про мобілізацію в Україні

Що пропонує Чернєв

Нардеп переконаний, що подібні примусові методи не мають жодних позитивних результатів.

Терор ТЦК на вулицях дискредитував ідею мобілізації, знизив моральний дух суспільства і підірвав єдність у державі. Це має бути припинено якнайшвидше,
– заявив Чернєв.

Зазначається, що однією з "ефективних альтернатив" у Раді вважають так званий електронний порядок денний. Принаймні саме цей варіант обговорюють сьогодні у процесі підготовки законопроєкт про мобілізацію.

З одного боку, ця ініціатива зводить нанівець спроби співробітників ТЦК проводити вуличні рейди. З іншого боку, заперечувати факт отримання повістки вже буде досить важко.

Думки щодо цього висловив й Арахамія

За словами глави фракції "Слуга народу", певний примус щодо тих, хто ухиляється від мобілізації, потрібний і його буде впроваджено, але який саме – ще незрозуміло.

Водночас він запевнив, що точно не буде арештів рахунків ухилянтів.

Зокрема, відповідаючи на запитання, які норми законопроєкту про мобілізацію, підтриманого нардепами у першому читанні, є абсолютно неприйнятними для провладної фракції, Арахамія сказав, що таких багато.

Новий законопроєкт про мобілізацію: що відомо

  • Верховна Рада 7 лютого 2024 року схвалила у першому читанні проєкт закону про мобілізацію. Однак до законопроєкту ще подаватимуть правки. Далі буде внесення правок до 21 лютого та друге читання.
  • Згідно із поданим документом, законопроєкт передбачає те, що на період воєнного стану визначено чіткий період служби, а люди з інвалідністю всіх груп звільнені від військової служби. Зокрема, військовослужбовці можуть відпочити, взявши відпустку не менше ніж на 15 календарних днів.
  • Зокрема, відтепер оновлювати дані можна й онлайн, тобто без візиту до ТЦК. Переїздити в інше місто без дозволу ТЦК можна – треба буде стати на облік за новою адресою.
  • Крім того, строкова служба скасовується. Замість неї буде базовий військовий вишкіл. Одразу після мобілізації на фронт нікого не кинуть, оскільки протягом двох-трьох місяців буде обов'язковий військовий вишкіл.
  • Облік діятиме для всіх, держслужбовці не матимуть броні. Відомо, що грошове забезпечення – щонайменше 20 тисяч гривень на місяць.