Про це повідомив глава фракції Слуга народу Давид Арахамія в ефірі телемарафону. Водночас він запевнив, що точно не буде арештів рахунків ухилянтів.

Дивіться також Новий закон, виїзд за кордон і е-повістки: якою може бути мобілізація в лютому 2024

Відповідаючи на запитання, які норми законопроєкту про мобілізацію, підтриманого нардепами у першому читанні, є абсолютно неприйнятними для провладної фракції, Арахамія сказав, що таких багато.

"Ми точно не згодні з тим, щоб за рішенням ТЦК заарештовували рахунки українців всередині країни чи за кордоном. Це просто виглядає, чесно кажучи, якоюсь фантазією тих людей, які писали цей закон. Це точно не пройде, в Раді немає на це голосів", – заявив Арахамія.

Зверніть увагу Кабмін розширив повноваження ТЦК на час мобілізації та воєнного стану

Потрібний баланс

Але, як наголосив Арахамія, деякі зараз "ховаються" від мобілізації. Отже, з огляду на те, що "добровільно це робити ніхто не буде", потрібен якийсь примус, зазначив політик.

"Те, що запропонували в Міністерстві оборони та Генштабі – все заарештувати, – не підходить. Це, по-перше, занадто жорстко. По-друге, в державі взагалі немає потужностей. Але треба мати якийсь примус. Ми не знаємо, що це буде. Шукатимемо баланс між першим і другим читаннями", – сказав Арахамія.

До речі Українцям хочуть видавати "сертифікат захисника": Арахамія пояснив, навіщо він потрібний

Законопроєкт ухвалили в першому читанні

  • Верховна Рада 7 лютого 2024 року схвалила у першому читанні проєкт закону про мобілізацію. Він серед іншого передбачає електронний облік військовозобов'язаних.
  • Військовозобов'язаний зможе подати всі актуальні дані щодо військового обліку через свій електронний кабінет, не відвідуючи ТЦК та СП.