З деким були "камерні" розмови: ексклюзивні коментарі батька полоненого моряка

27 грудня 2018, 22:15
Читать новость на русском

24 українських моряка вже місяць перебувають у російській неволі замість того, щоб святкувати з рідними новорічні свята. 25 листопада вони стали заручниками Росії.

Батько полоненого моряка Василя Сороки Віктор сказав, що вони важко переживали затримання сина, бо майже 20 днів не було ніякої інформації.

Читайте також: "Встали і вийшли з кімнати": як представники РФ реагують на запитання про звільнення моряків

Василя Сороку росіяни незаконно захопили та відправили до СІЗО 25 листопада. Моряк уже місяць у російській неволі. І за цей час лише раз зміг зателефонувати дружині. Після – жодного дзвінка, лише зрідка листи.

Останні новини, які ми маємо, це інформація від адвокатів. Синові зняли гіпс з лівої руки, в нього ураження лівого плеча, не працює рука, але сподіваємося, що все буде добре,
– наголосив батько Віктор Сорока.

Захоплення 24 українців обурило світ. Росіяни нахабно протаранили наші судна на нашій же території, а потім ще й відмовилися визнавати моряків військовополоненими.


Василь Сорока

Хоча моряки публічно оголосили про свій статус, а значить судити їх за цивільними законами не мали права. Поранені, на чужині нині хлопці під психологічним тиском. Якщо адвокати не зможуть прийти в СІЗО, українцям буде не солодко.

Моряки неодноразово заявляли, що до них приходили оперативники ФСБ. З деякими проводилася внутрішньокамерна розробка: тобто, коли з ними спілкувався ув'язнений, з яким вони сидять. І це відбувалося у формі таких бесід, що краще визнати провину, краще обмовити себе. Визнайте провину і поїдете додому. Але, природно, це обман, і, природно, всі адвокати наші проінструктували своїх моряків про те, що подібні розмови без адвокатів вести не можна,
– заявив координатор захисників військовополонених моряків Микола Полозов.

Україна звернулась до світу, щоб звільнити бранців. Російську агресію засудили в Генасамблеї ООН – ухвалили спеціальну резолюцію.

А українці вимагають більшого – у соцмережах запустили флешмоб, який закликає закрити прохід для російських кораблів у європейські і американські порти. А ще українці закликають не забувати про бранців та повішати кораблик на ялинку.

У відповідях на сотні листів бранці пишуть, що почуваються зле, але їх неабияк підтримує те, що українці їм пишуть.

Не хочеться, щоби про нас забували, адже 24 людини сидять просто так у СІЗО іншої країни. А всі ці люди – військові, вони служать народу України. Хочеться, щоби народ пам'ятав,
– написав військовополонений моряк Андрій Ейдер.

"Сьогодні трохи стало легше. Тільки в тому плані, що є трохи інформації, але дуже переживаємо за долю наших дітей", – сказав батько полоненого моряка Василя Сороки.

Нагадаємо, 25 листопада у Керченській протоці російський прикордонний корабель протаранив рейдовий буксир українських військових. Відомо, що 2 українських військових малих броньованих артилерійських катери та рейдовий буксир переходили планово та відповідно до міжнародних норм з порту Одеси до порту в Маріуполі.
Проте в Росії заявили, що українські військові кораблі нібито неправомірно зайшли в тимчасово закриту акваторію територіального моря РФ і продовжили рух до Керченської протоки.
Група українських кораблів продовжила свій шлях до Маріуполя. Проте під час виходу з Керченської протоки російські прикордонні судна відкрили вогонь по українських кораблях, внаслідок чого 6 українських військових моряків зазнали поранень. Також Росія захопила 2 українських судна та взяла в полон 24 українських моряків, яких згодом арештували в окупованому Криму та вивезли до московських СІЗО.