"Катастрофа, як у Фукусімі": в "Енергоатомі" попередили про небезпеку, яка може статися на ЗАЕС

14 червня 2024, 17:08
Читать новость на русском

Джерело:

The Economist

Російські загарбники досі перебувають на території Запорізької АЕС. І їхня недбалість може призвести до невиправних наслідків.

На окупованій росіянами Запорізькій АЕС немає ліцензованого персоналу. Водночас українські фахівці не мають можливості дістатися до об'єкта. Ситуація загострюється на тлі постійних обстрілів та провокацій з боку російських загарбників.

Дивіться також Рафаель Гроссі відзначив надзвичайну важливість розбудови атомної енергетики для України

У якому разі може статися вибух на ЗАЕС

Виконувач обов'язків очільника "Енергоатома" Петро Котін наголосив, що регулярні обстріли Запорізької АЕС часто перешкоджають постачанню електроенергії. У зв'язку з цим використовують дизельні генератори. Аже ж ніхто не знає, скільки дизеля наразі є на ЗАЕС.

За його словами, у разі закінчення запасів дизелю у генераторах під час відключень світла, на Запорізькій атомній електростанції може статися страшна техногенна катастрофа, як у Фукусімі, з наслідками якої Японія бореться й досі.

Що відомо про цю аварію


11 березня 2011 року три працюючі енергоблоки на станції були негайно зупинені, як наслідок – було перервано електропостачання, яке необхідне для відводу залишкового енерговиділення реактора. Вже через 8,5 годин на першому енергоблоці АЕС пролунав вибух.

Станом на сьогодні усі шість реакторів Запорізької атомної електростанції перебувають у режимі холодної зупинки, тобто вони не виробляють жодної енергії та не містять палива. Але це не означає, що електростанція не працює.

Як зазначив голова "Енергоатому", неможливо законсервувати такий ядерний об'єкт, як "макаронну фабрику". Необхідно контролювати та обслуговувати системи охолодження для запобігання перегріву відпрацьованого палива.

Росія постійно здійснює провокації на ЗАЕС

  • Ще на початку травня у розвідці заявили, що окупанти використовують ударні безпілотники над Запорізькою АЕС. Ворог навмисно обладнав пускові майданчики для своїх БПЛА прямо біля шостого реактора атомної електростанції.
  • Раніше у Генштабі повідомили, що Росія планує операцію на ЗАЕС під фальшивим прапором. Зокрема, захисники вказали, що за останні тижні країна – агресорка вже кілька разів намагалась перекласти на Україну відповідальність за використання дронів.
  • Зокрема, у квітні фахівці МАГАТЕ повідомляли про те, що на території станції здетонував безпілотник. Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі стурбований такою бойовою активністю у цій зоні. Водночас росіяни звинувачували Україну.