МАГАТЕ повідомило про вибух невідомого дрона на ЗАЕС. Згідно з оприлюдненими даними, це сталося вдень, 7 квітня.

Дивіться також Путін поновив ядерний шантаж: кому адресовані чергові погрози диктатора

На території станції здетонував безпілотник

Фахівці Міжнародного агентства з атомної енергії повідомили, що були поінформовані ЗАЕС про те, що сьогодні на території станції здетонував безпілотник. Зазначається, що така детонація відповідає спостереженням МАГАТЕ.

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі стурбований такою бойовою активністю у цій зоні. Він висловив занепокоєння стосовно цього інциденту.

Я закликаю утриматися від дій, які суперечать п’яти принципам МАГАТЕ та ставлять під загрозу ядерну безпеку,
– сказав Рафаель Гроссі.

Однак агентство станом на зараз не уточнило інформацію щодо того, чий саме дрон вибухнув на території Запорізької АЕС.

Російські провокації

Російські пропагандистські ЗМІ уже встигли поскаржитися, що Збройні Сили України нібито атакували купол 6-го енергоблока Запорізької АЕС. За їхніми даними, критичних пошкоджень і постраждалих немає, радіаційний фон у нормі. Українська сторона поки не коментувала цей інцидент.

Зокрема, у Росатомі заявили, що ЗАЕС начебто зазнала безпрецедентної серії атак дронів, внаслідок чого було поранено трьох співробітників. Вочевидь окупанти вкотре вдалися до безпідставних звинувачень та провокацій.

Нагадаємо, що ЗАЕС окупована російськими військами на початку березня 2022 року. Тоді ж чотири блоки були поступово зупинені, а два ще працювали до вересня 2022 року. Російські загарбники вже неодноразово здійснювали провокації у цьому регіоні.

Наразі, на жаль, Запорізька АЕС перебуває під контролем Росії та її озброєних загарбників, які розташовані по периметру станції. Російська сторона не вперше провокує подібні інциденти, звинувачуючи нашу державу у створенні "ядерної загрози".

Днями на ЗАЕС відбулося відключення однієї з ключових ліній: коротко

  • Нещодавно з території Запорізької АЕС знову були обстріли. Крім цього, з'явилося відео з атомної станції, на якому видно, що окупанти зберігають там свою техніку й особовий склад.
  • Згодом на Запорізькій атомній електростанції сталося відключення зовнішньої повітряної лінії ПЛ-330 кіловатів. Повідомляється, що про це стало відомо після того, як у районі станції пролунали залпи артилерії.
  • Це знову загрожує аварійною ситуацією. Адже у випадку відключення останньої лінії ЗАЕС може бути на межі чергового блекауту.
  • За даними Міжнародного агентства з атомної енергії, спершу причина такого відключення "не була зрозумілою відразу". Однак це відбулося майже одночасно з повідомленнями про "військову активність" у цьому регіоні.