За наявними даними розвідки, російські загарбники готуються до проведення ще однієї операції під фальшивим прапором на ЗАЕС. Це може вплинути на безпеку самої атомної станції, яку у 2022 році окупували росіяни.
До теми Шантажують: навіщо росіяни повідомляють про зміни в роботі Запорізької АЕС
Росія готує операцію під фальшивим прапором на ЗАЕС
У Генеральному штабі ЗСУ повідомили, що Росія – єдиний терорист у світі, який тримає в заручниках атомну станцію та використовує її для шантажу України та всього світу.
"Ніхто інший, окрім російських терористів, не ставив світ так близько до межі свідомої радіаційної катастрофи", – наголосили військові.
Представники Генштабу зауважили, що лише за нещодавні тижні Росія вже кілька разів намагалась перекласти на Україну відповідальність за використання безпілотників для атак на об'єкти ЗАЕС.
Це свідомі російські дії, які продовжують практику шантажу нашої держави та усієї міжнародної спільноти ризиком катастрофи на ЗАЕС,
– мовиться у дописі.
Військові сказали, що Україна завжди відповідально ставилась і ставиться до безпеки ядерних об'єктів, тому лише повернення ЗАЕС під контроль нашої держави здатне відновити реальну безпеку станції.
А допоки російські загарбники перебувають на ЗАЕС, тримають там свою бойову техніку та мають можливість проводити свої операції, безпека станції не може бути гарантована.
На ЗАЕС усі реактори перебувають у режимі холодної зупинки
- У МАГАТЕ 13 квітня повідомили, що всі шість енергоблоків тимчасово окупованої ЗАЕС були переведені в стан холодної зупинки. Це сталося вперше з 2022 року, коли росіяни захопили атомну станцію.
- В організації привітали таке рішення, зазначивши, що це підвищує загальну безпеку об'єкта. Однак генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі зауважив, що це не вирішує принципової проблеми нещодавнього різкого погіршення ситуації на підприємстві.
- Голова Держатомрегулювання Олег Коріков в ефірі телемарафону також розповів, що переведення всіх 6 енергоблоків ЗАЕС у стан холодної зупинки означає зменшення водоспоживання станції, бо водних ресурсів і так бракує. Окрім цього, зменшиться енергопостачання, адже ЗАЕС досі живиться з України.