Про це в розмові з 24 Каналом розповів кореспондент із Запоріжжя. Він пояснив, чому росіяни зволікали.

Дивіться також Кремль планує перезапустити Запорізьку АЕС, – WSJ про можливі загрози й ризики

"Вони казали, що він (четвертий енергоблок – 24 Канал) їм потрібен, бо він в такому стані виробляє тепло. Була ж зима, опалювальний сезон, їм треба було опалювати Енергодар, а тепер опалювальний сезон завершився, і вони його переводять в стан холодної зупинки. Мовляв, таким чином начебто розряжаючи обстановку", – сказав журналіст.

Перезапуск енергоблоку

Крім цього журналіст зазначив, що росіяни мають на меті приєднати один енергоблок до російської мережі. Це може відбутися вже цього року.

"Росіяни ж одразу намагалися переключити АЕС на свою мережу, і там наші свого часу відсунули ці всі плани. Це буде чергова спроба російського шантажу, щоб відімкнути АЕС від української мережі, звідки вона зараз запитана двома лініями, і перемкнути на російську", – пояснив він.

Зазначимо, видання The Wall Street Journal, посилаючись на свої джерела, писало, що відповідна розмова між Путіни та головою МАГАТЕ Рафаелем Гроссі відбувалася у березні 2024 року. А один з дипломатів розповів, що Росія може перезапустити ЗАЕС до 40 річниці під'єднання мережі до Радянського Союзу. Станцію ввели в експлуатацію наприкінці 1984 року.

"Тобто знову маємо справу з російськими ядерними шантажистами. Не встигли вони з fpv-дронами на станції поекспериментувати, які вибухали на очах інспекторів МАГАТЕ, так знову нові чутки пішли про підключення станції кудись, але побачимо", – резюмував журналіст.

Що відбувається на станції: останні новини

  • Представники ГУР зазначали, що наразі спостерігається нова хвиля провокацій на ЗАЕС, які планують росіяни. Головна мета окупантів – звинуватити Україну.
  • Так, 7 квітня на території станції вибухнув безпілотник. Витоку реагентів зафіксовано не було.
  • Це все свідома провокація ворога. А позиція України залишається однозначною – жодних дій щодо ядерних об'єктів наша країна не проводить.