Чи буде мобілізація з 18 років: що відомо про призов у квітні 2024

31 березня 2024, 16:11
Читать новость на русском

Міністерство оборони опублікувало інформацію про те, що передбачає законопроєкт про мобілізацію. Відповідно до документу, 18-річні, незалежно від проходження базової військової підготовки чи служби, отримають відстрочку до досягнення мобілізаційного віку.

У новому законопроєкті не передбачається зменшення мобілізаційного віку до 18 років. Про всі особливості законопроєкту № 10449 та процесу мобілізації в квітні 2024 року читайте в матеріалі 24 Каналу.

Читайте також Це нагальне питання, – офіцер ЗСУ назвав пріоритетне завдання мобілізації

Які зміни чекають на громадян

За новим законопроєктом, пропонується мобілізація громадян від 25 до 60 років (зараз цей вік становить 27 років).

Також з 2025 року у закладах вищої освіти запроваджується базова військова підготовка. Вона стане обов'язковою, проте буде затверджено перелік категорій громадян, що звільняються від такого обов’язку.

Зверніть увагу! Громадяни 18 – 24 років можуть обрати час проходження базової військової служби.

Строкову службу планують скасувати, а замість неї буде запроваджено базову військову службу на термін 5 місяців у мирний час, у воєнний – на 3 місяці.

Зеленський висловився про мобілізацію з 18 років

Президент України під час розмови зі студентами Сумщини зазначив, що на сьогодні є загальна мобілізація в Україні. За словами Володимира Зеленського, він знає, що зараз поширюється новий наратив, що будуть "когось з 18-річних мобілізовувати".

Проте Зеленський наголосив, що ця інформація не відповідає дійсності. Він закликав не вірити наративам, а довіряти лише офіційним даним та перевіряти інформацію на офіційних сайтах.

Мобілізація в Україні: останні новини

  • Комітет з питань оборони Верховної Ради завершив розгляд понад 4269 правок до законопроєкту про мобілізацію. Уже через два тижні документ можуть винести на голосування у другому читанні.
  • Деякі питання довелось пропустити, зокрема: відстрочка від мобілізації загалом, а також для осіб, які здійснюють догляд за особами з інвалідністю, і ще стимулювання до призову на військову службу та обмеження за неявку до ТЦК.
  • Нещодавно профільний комітет відхилив правки щодо можливості бронювання громадян з огляду на високу зарплатню та сплачені податки, оскільки такі пропозиції порушують принцип рівності громадян. Водночас в Офісі Президента вважають, що потрібно упровадити економічне бронювання з огляду на реальну заробітну плату.