Оголошення про мобілізацію на під'їздах у Києві: кого вони стосуються та що значать
Джерело:
"ТСН"Воєнний стан та загальна мобілізація громадян країни тривають. Чоловіки, які отримали повістки, мають з'явитися у зазначений час до центру комплектування.
Кияни, що живуть у Голосіївському районі міста, нещодавно почали знаходити у під'їздах оголошення про те, що військовозобов'язані чоловіки мають прийти у військкомати до 31 січня. Що це означає та кого стосуються такі повідомлення – читайте у матеріалі 24 Каналу.
До теми Чи можуть обмежено придатних до служби в армії відправити на фронт під час мобілізації
У КМВА пояснили, кого стосуються оголошення у під'їздах
У Київській міській військовій адміністрації розповіли, що означають оголошення, які з'являються у під'їздах містян. За словами пресслужби, панікувати не варто – територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦКСП) просто роблять свою роботу.
Вони інформують населення про те, що мобілізаційний процес в країні досі триває. А повідомлення служать нагадуванням для тих, кому вже вручили повістки, що їм треба з’явитися до військкомату.
Не варто сприймати такі оголошення в іншому контексті. Все в межах законодавства і компетенції ТЦКСП,
– зазначили в КМВА.
Зверніть увагу Чи може курсант відрахуватися з військового вишу під час воєнного стану: пояснення адвоката
Чи законно заповнювати повістку одразу перед врученням
- Оскільки воєнний стан та мобілізація в країні тривають, повістки можуть роздавати будь-де. Варто зауважити, що повістка мусить містити підпис керівника територіального центру комплектування та соціальної підтримки, а також мокру печатку.
- Щобільше, у документі має бути дата вручення, адреса військкомату та час, в який потрібно туди звернутися. Закон не забороняє заповнювати повістки на місці, однак тільки у випадку, якщо це робитимуть у присутності голови ТЦК, від імені якого вручається повістка.
- Також глава військкомату може зробити це особисто. Повістки можуть вручати: органи місцевого самоврядування; керівники підприємств, установ, організацій, у тому числі закладів освіти, незалежно від підпорядкування і форми власності своїм працівникам та студентам; власники будинків особам, які там проживають або ж посадові особи районного чи міського військового комісаріату.