Експерт з енергетики відповів, чи залишається загроза блекауту
Ситуація в енергосистемі України покращилась. Вже не йдеться про блекаут, а стабільність буде посилюватись з кожним тижнем.
Про це 24 Каналу розповів директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко. За його словами, найнебезпечніша ситуація була в листопаді та грудні 2022 року, а з січня 2023 енергетики запровадили новий метод реагування на обстріли.
Читайте також Українців по-новому інформуватимуть про відключення електроенергії
Енергосистема стабілізується
Володимир Омельченко переконаний, що загроза блекауту вже минула. Найбільша загроза повного відключення була наприкінці 2022 року, але зараз її вже немає. При цьому вона повністю не зникла, адже війна триває.
Починаючи з січня, ми почали виходити з цієї надзвичайно ризикованої зони, насамперед через те, що наші енергетики запровадили новий метод реагування на обстріли. Вони почали реагувати не реактивно, а проактивно, розвантажуючи систему напередодні ударів,
– сказав Володимир Омельченко.
Також директор енергетичних програм Центру Разумкова відзначив хорошу роботу системи ППО.
Розслаблятись не потрібно
Володимир Омельченко зазначив, що міжнародна допомога посилюватиме стабільність роботи енергосистеми й ситуація буде ставати кращою, але є інша проблема.
Володимир Омельченко про можливість блакауту: дивіться відео
За словами директора енергетичних програм Центру Разумкова, нинішня модель ринку електричної енергії в Україні вимиває кошти в енергетичних підприємств.
По суті вся наша енергетика працює зі збитками та субсидує населення і бізнес. Тому це не може так довго продовжуватись. Якщо не виправити ці недоліки нашого енергоринку, тобто не перейти на європейську прозору систему ринку, то у нас дефіцит може відновитись і залишатись досить довгий час,
– сказав Омельченко.
Також Володимир Омельченко наголосив, що у квітні 2023 почнуться регламентні роботи по ремонту блоків, й через це також може виникнути дефіцит.
Ситуація в енергосистемі: головне
- В Укренерго зазначили, що дефіциту енергії немає вже п'яту добу поспіль й на це навіть не вплинула ракетна атака в ніч на 16 лютого.
- Україна працює над розширеннями технічних можливостей для комерційного обміну з Європою. Європейське енергооб'єднання ENTSO-E збільшить імпорт електроенергії в Україну.
- Попри відсутність дефіциту, складною ситуація залишається в Одеському районі та в Київській області.