Лукашенко останнім часом не дає Путіну навіть територію, – Латиніна про наступ з Білорусі

18 січня 2023, 15:41
Читать новость на русском

Останні місяці загроза наступу окупантів з території Білорусі підвищується. Росіяни проводять там навчання своїх мобілізованих. Зараз тривають льотно-тактичні навчання Росії та Білорусі. Все це свідчить про те, що Владімір Путін не полишає мети наступати в Україну з Півночі.

Російська журналістка, письменниця та політична оглядачка Юлія Латиніна вважає, що під час війни потрібно виходити з гіршого. Про це вона розповіла 24 Каналу. За її словами, якщо існує 5% ймовірність наступу Росії з Білорусі, то готуватись до нього, на жаль, потрібно.

Зверніть увагу Данілов припустив, коли Росія може спробувати повторити наступ

Від Путіна очікуй гіршого

Хоча, на її думку, велика кількість розмов про наступ може бути пов'язана з тим, щоб Україна готувалась до нього і тримала свої війська на кордоні з Білоруссю, у той час, як з більшою ймовірністю російські війська наступатимуть на Донбасі.

Проте сьогодні завдяки супутниковій розвідці ЗСУ знають навіть про виліт ракети у той же момент, коли вона почала рух. Тому можливість зібрати в Білорусі певну частину війська і наступати непомітно дорівнюється нулю,
– наголосила вона.

За її словами Путіну частково вдалося обдурити світ у лютому минулого року.

"Він стільки разів збирав війська і не наступав, що багато хто думав, зокрема і я, що це черговий блеф. Але зараз всі розуміють, якщо не знаєш, чого очікувати від Путіна, очікуй гіршого", – зазначила Латиніна.

Лукашенко "працює" опудалом

Вона вважає, що Александру Лукашенко вдалося не вплутався у війну з Україною в перші місяці.

Тому навряд чи він зараз полізе у той "глечик", коли там немає води і можна тільки задихнутися,
– припустила вона.

Журналістка зауважила, що Лукашенко останнім часом не тільки не надає Путіну свої війська, але й свою території для завдання ударів з неї по Україні зокрема "Іскандерами".

"Не впевнена, чи залишились у Путіна "Іскандери". Проте, С-400, якими нещодавно били по Києву, стояли у Брянській області – близько до кордону з Білоруссю. І це не просто так", – підкреслила вона.

Латиніна розповіла про той факт, що останній візит Путіна до Мінська, це щось неймовірне, бо зазвичай це очільник Білорусі приїжджає до Росії.

І "квиток" у Путіна був не дешевий, тому що кожна зустріч з Лукашенко коштує йому кілька мільярдів кредитів, які не повернуться,
– вважає вона.

Однак, за її словами, все що отримав російський диктатор від цієї зустрічі – можливість проводити навчання своєї армії на території Білорусі.

"Тепер він має "вусатого таргана", який бігає вздовж білорусько-українського кордону і весь час грізно жмуриться, щоб з українського боку трималися підрозділи ЗСУ, якщо почнеться наступ. Тому Лукашенко сьогодні "працює" опудалом для Путіна", – мовить вона.

Лукашенко мріяв стати диктатором Росії

Юлія Латиніна наголосила, що Путін і Лукашенко ненавидять одне одного, і мають на це власні причини.

"20 років взаємовідносин Лукашенко з Путіним, очільник Білорусі, як "глиста" в "кишківнику", з одного боку був абсолютно незалежний від навколишнього "кишківника" тобто Росії, а з іншого – "харчувався" всім тим, що там знаходив", – розповіла вона.

На її думку, ще за часів попереднього президента Росії Бориса Єльцина Лукашенко мав зовсім інші мрії.

Гітлер, як відомо, був австрійцем, а правителем він став в Німеччині. Лукашенко хотів бути не диктатором Білорусі, а саме Росії. У той час у нього була величезна фракція в російському парламенті. Він позиціонував себе "фюрером" порівняно з нерішучим Єльциним,
– підкреслила вона.

За її словами, ще за часів Єльцина готувалась ідея союзу між Росією і Білоруссю, і після створення нової держави, Лукашенко бажав стати її диктатором.

Чи можливий наступ з Білорусі: дивіться відео

Путін дуже хоче "зжерти" Білорусь

Політична оглядачка зазначила, що головна причина ненависті Путіна до Лукашенка (вона у них взаємна) у тому, що очільник Кремля планував приєднати до Росії Білорусь і сформувати нову державу і знову піти на вибори, щоб стати президентом цього новоутворення.

Це все одно, щоб Мусоліні мріяв стати главою Німеччини, а Гітлер – главою Італії. Але Лукашенко не погодився на пропозицію Путіна. Тому ці два персонажі насправді дуже ненавидять одне одного,
– вважає вона.

Латиніна підкреслила, що мрія Лукашенко стати диктатором Росії не здійснилась. А от у Путіна плани не змінились.

"Один зі сценаріїв його вторгнення в Україну полягав у тому, щоб привести "в обозі" Януковича. А потім урочисто Янукович, Лукашенко і Путін оголосили б про "відновлення", якщо не Радянського Союзу, то про об'єднання трьох територій під керівництвом, зрозуміло, "великого і могутнього" Путіна", – розповіла вона.

За її словами, як відомо, трапились певні "технічні деталі", які зробили це неможливим.

"Але у будь-якому випадку Путін дуже хоче "зжерти" Білорусь, щоб хоч щось показати російському народу і викликати якийсь ентузіазм", – резюмувала Юлія Латиніна..

До теми В ISW оприлюднили сценарії нового великого імовірного наступу Росії

Загроза наступу з Білорусі: думки експертів

  • Керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко наголосив, що через спільне льотно-тактичне навчання авіаційних підрозділів армій Білорусі та Росії у Білорусі залучені всі полігони, які можна було залучити. Він зазначив, що говорити про те, що білоруський напрямок не становить загрозу, зарано.
  • Військовий експерт Олег Жданов вважає, що ймовірність наступу Росії у березні-квітні дуже мала. Він пояснив він це тим, що в Росії немає ресурсів, аби перевезти велику кількість військових людей до Білорусі, з урахуванням того, що на Сході досі йдуть інтенсивні бої. 
  • Речник державної прикордонної служби Андрій Демченко зазначив, що Росія та Білорусь постійно проводять спільні навчання між військовими підрозділами. А частину окупантів вже навіть перекинули з Білорусі на Схід України. Водночас ситуація на кордоні з Білоруссю залишається контрольованою.