Через тисячі правок законопроєкт про мобілізацію може зазнати змін, – Костенко

24 лютого 2024, 15:37
Читать новость на русском

Джерело:

РБК-Україна

Щодо нового законопроєкту про мобілізацію вже внесли близько 4 тисяч правок. Тоді в кінцевому варіанту закон може мати зовсім інакший вигляд.

Відповідну інформацію повідомив секретар Комітету Верховної ради з питань національної безпеки, оборони і розвідки Роман Костенко. Зазначимо, що Кабмін подав свою оновлену версію законопроєкту 30 січня. 

Дивіться також Сьогодні справді страшно, – журналіст 24 Каналу порівняв свій похід на фронт і мобілізацію нині

Правки до законопроєкту

Роман Костенко розповів, що законопроєкт про мобілізацію має низку дискусійних тем, серед яких, наприклад, демобілізація. Першопочатково пропонується можливість демобілізуватися через 36 місяців служби, однак є норма, що викликає суперечки.

Там встановлено, що Ставка верховного головнокомандувача може ці терміни відстрочити. На мій погляд, передбачена в цій редакції можливість продовжити терміни служби через Ставку виглядає як заздалегідь закладений обман,
– зазначив секретар.

Окрім цього, певні питання стосуються обмежень прав за ігнорування повістки, оскільки низка пропонованих норм суперечать Конституції України. Водночас обговорення потребує і момент про впровадження електронного кабінету військовозобов'язаного, а також норма про відстрочку для аспірантів на контрактній формі навчання.

Слід розуміти, що до документа вже внесли близько 4000 поправок, з якими комітет ще не мав можливості ознайомитись. Значна частина з них має сенс,
– пояснив Костенко.

Він додав, що саме тому законопроєкт зрештою може зазнати чимало змін

Мобілізація: останні новини

  • Щодо нового законопроєкту про мобілізацію 3776 правок подали в електронному вигляді та ще приблизно 500 правок – вручну. Наприклад, депутати хочуть збільшити термін бронювання працівників з 6 до 12 місяців, а також ввести можливість автоматичного продовження "броні".
  • Також народні обранці пропонують узаконити мобілізацію засуджених осіб, які звільнені від відбування покарання, а також хочуть дозволити громадянам знімати на відео та фотографувати дії працівників ТЦК. Окрім цього, саперів та демінерів можуть звільнити на час навчання та роботи з гуманітарного розмінування.
  • Зазначимо, що 22 лютого президент вніс до Ради законопроєкт щодо демобілізації строковиків. Ідеться про 12 місяців, протягом яких строковики не можуть бути призвані. Його підтримала Верховна Рада, і тепер має підписати президент.