У Раді кажуть, що загалом до законопроєкту внесли понад 4000 правок. Які основні зміни запропонували у парламенті, передає 24 Канал.

Дивіться також З'явився текст законопроєкту про демобілізацію строковиків: що відомо про терміни звільнення

Тисячі правок

За словами секретаря Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Романа Костенко 3776 правок подали в електронному вигляді та ще приблизно 500 правок – вручну. Їх усі до кінця тижня внесуть до порівняльної таблиці.

Що пропонують змінити

Очільниця партії "Слуга народу" Олена Шуляк розповіла про основні пропозиції до законопроєкту про мобілізацію.

По-перше, депутати хочуть збільшити термін бронювання працівників з 6 до 12 місяців, а також ввести можливість автоматичного продовження "броні". Йдеться передусім про:

  • підприємства, які виконують мобілізаційні замовлення;
  • компанії, які виготовляють товари й надають послуги для ЗСУ;
  • підприємства, критично важливі для функціонування економіки;

Шуляк підкреслила, що збільшення терміну бронювання працівників була однією з основних її правок.

Також депутати пропонують:

  • узаконити мобілізацію засуджених осіб, які звільнені від відбування покарання, крім тих, хто засуджений за вчинення злочинів проти основ нацбезпеки України, а також злочинів, передбачених статтями 402-406, 408-411, 426-433, 437-442 ККУ;
  • дозволити громадянам знімати на відео та фотографувати дії працівників ТЦК. Крім того, вони зможуть використовувати спеціальне програмне забезпечення Єдиного держреєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Це дасть змогу громадянам на законодавчому рівні фіксувати протиправні дії співробітників військкоматів.
  • звільнити від призову саперів та демінерів на час навчання та роботи з гуманітарного розмінування.

Мобілізація по-новому: останні новини

  • 22 лютого президент вніс до Ради законопроєкт щодо демобілізації строковиків. У тексті документа не вказано конкретний термін, коли строковик може бути демобілізований. Це вирішуватиме глава держави.
  • Якщо новий законопроєкт ухвалять, то деяких його порушників можуть покарати штрафом у розмірі 51 тисячі гривень. Такий захід застосують до військовозобов'язаного, який протягом 61 дня не уточнив свої облікові дані через ЦНАП, електронний кабінет або ТЦК.