Текст законопроєкту про заборону УПЦ МП готовий: попри старання росіян, його розгляне Рада

28 лютого 2024, 20:16
Читать новость на русском

Джерело:

Голка

Вже 5 березня Комітет розгляне урядовий законопроєкт щодо звільнення деяких релігійних організацій від підпорядкування державі-агресору. Це станеться попри всі намагання очорнити цю ініціативу за кордоном.

Голова комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв зазначив, що текст проєкту вже готовий. Однак росіяни всіма силами противляться забороні своєї агентури в України.

Дивіться також Це рішення людей, – релігієзнавиця про перехід із Московського патріархату до ПЦУ

Законопроєкт про заборону УПЦ МП

Микита Потураєв розповів, що законопроєкт мав піти на розгляд Ради ще у лютому, однак строки змінилися. Нардепи від "Європейської солідарності" запропонували доопрацювати деякі теми. Обговорення тривало близько двох тижнів.

Як зазначив нардеп, текст законопроєкту про звільнення релігійних організації вде повністю готовий до розгляду в комітеті.

Я вважаю, що в нас дуже потужний текст, це той випадок, коли не соромно за нашу спільну роботу. Лобісти московських попів спробують дискредитувати закон за кордоном, але він піде на розгляд парламенту,
– зазначив Потураєв

Наприклад, днями вдалося зафільмувати лобіста московського патріархату Роберта Амстердама у Києві – він працює над тим, щоб США змусили Україну відмовитись від плану заборонити УПЦ МП.

Що відомо про законопроєкт

  • 19 жовтня 2023 року Верховна Рада підтримала законопроєкт про заборону УПЦ МП у першому читання. "За" проголосували 267 нардепів. Це стало першим кроком до заборони московської агентури в Україні.
  • Після того, як законопроєкт пройшов перше читання стало відомо, що церква найняла лобістів, яким за просування інтересів московського патріархату платять за годину 1400 доларів. Проплачує роботу лобістів колишній народний депутат і протодиякон УПЦ МП Вадим Новинський. 
  • Московська церква тисне на те, що у разі, якщо Верховна Рада заборонить УПЦ МП, це буде порушенням свободи віросповідання в міжнародному праві та прав людини. У листопаді минулого року Росія навіть збирала Радбез ООН для дискредитації України в очах світу.