Війна перейшла на інший рівень, – у Повітряних силах окреслили роль РЕБ у збитті дронів і ракет
Джерело:
ФокусПід час масованої російської атаки 13 січня частину засобів повітряного нападу вдалося збити за допомогою радіоелектронної боротьби. За цими системами буде майбутнє.
Про це в інтерв'ю "Фокусу" сказав речник Повітряних сил Юрій Ігнат, передає 24 Канал. Як відомо, 13 січня не долетіли 20 ворожих цілей.
До теми Сили оборони "збили РЕБом ракету": Ігнат пояснив, що змінилося у ППО України
"Із тих 20 цілей, які не долетіли до мітки, частина – робота РЕБ, частина – неякісний продукт або інші фактори", – зазначив Ігнат.
За його словами, тоді деякі ракети знешкодилися самі – впали в полі чи вибухнули в повітрі. Причина може полягати у якості цих засобів. Можливо, росіяни поспішали або замінили імпортні компоненти, яких не мають через санкції.
Засоби РЕБ визначать хід війни
Теперішню російсько-українську війну називають дроновою, адже обидві сторони активно застосовують безпілотники – не лише для розвідки, а й для ураження. Однак успіх у протистоянні визначатимуть також засоби протидії БпЛА – радіоелектронна боротьба.
За системами РЕБ буде майбутнє – їх уже використовують на фронті і будуть ще потужніші станції. Окопна РЕБ грає дуже важливу роль – бійці намагаються якомога більше отримати для себе цих систем, це просто рятує життя. Війна переходить і перейшла вже на інший технологічний рівень, де працює високоточна зброя,
– констатував Ігнат.
Саме тому Україна працює над отриманням додаткових систем РЕБ від партнерів. Крім того, їх виробляють і на українських підприємствах.
У колонці для The Economist Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний назвав посилення радіоелектронної боротьби одним із п'яти кроків для виходу з позиційної війни.Українська РЕБ: останні новини
- Аналітики ISW високо оцінили роботу української РЕБ під час російської атаки 13 січня. Там вважають, що захисники почали розпізнавати закономірності у ворожих обстрілах.
- Оскільки системи РЕБ не належать до зброї, їх можуть купувати місцеві громади. Деякі компанії вже замислюються про захист своїх об'єктів.
- Нагадаємо, у жовтні 2023 року уряд спростив процедуру допущення до експлуатації безпілотників і систем РЕБ. Це рішення стало стартом масового виробництва цих засобів.