Речник Повітряних сил ЗСУ назвав протидію повітряним атакам ворога за допомогою РЕБ стандартною практикою. Про це він сказав в етері телемарафону, передає 24 Канал.

Читайте також Сили оборони "збили РЕБом ракету": Ігнат пояснив, що змінилося у ППО України

Яка ситуація з РЕБ

Як пояснив Ігнат, засоби радіоелектронної боротьби можуть впливати на ворожі дрони та ракети, не даючи їм долетіти до цілей.

І це те, що можуть закуповувати місцеві громади, залучати ресурс. Зброю ж не купиш – стрілецьку, гармати, і ППО не купиш, але системи РЕБ, зокрема цивільних виробників, якщо вони робочі, їх треба перевіряти – це допомагає зберегти життя,
– сказав речник.

За його словами, керівники певних компаній сьогодні вже думають про захист своїх об’єктів. Речник ПС ЗСУ наголосив, що за РЕБ майбутнє. Адже ці засоби дозволяють не витрачати дорогі ракети на ворожі цілі.

Що кажуть експерти про РЕБ

  • Нещодавно військовий експерт з Ізраїлю Давид Гендельман у коментарі 24 Каналу пояснив, що засоби РЕБ не здатні повністю ліквідувати всі системи наведення ракет. Також він зауважив, що такі ворожі цілі не зникають у повітрі та все одно десь падають.
  • Не так давно аналітики Інституту вивчення війни назвали переломним моментом у війні застосування Україною систем РЕБ під час російської масованої атаки 13 січня. У той день 20 ворожих засобів повітряного нападу не досягли своїх цілей.
  • Раніше засновник ГО "Реактивна пошта" Павло Нарожний повідомив, що Україна має гарні засоби РЕБ. Він пояснив принцип роботи таких систем.