Залежить від можливостей зброї: куди можуть бути направлені стратегічні удари України

22 квітня 2024, 16:50
Читать новость на русском

Допомога Україні від США передбачає озброєння, яке може кардинально змінити хід війни та наблизити Україну до перемоги над Росією. Однак західні ЗМІ на кшталт The Wall Street або Bloomberg пишуть, що навряд чи допомога кардинально змінить ситуацію на полі бою, оскільки Україна зможе цією зброєю лише оборонятися і стримувати атаки окупантів.

Льотчик-інструктор, полковник ЗСУ в запасі та військовий експерт Роман Світан сказав 24 Каналу, що наступальні дії українських військових можуть бути багатоплановими та різнорівневими. Все залежить від засобів ураження, яких має бути достатня кількість.

Дивіться також Найефективніший спосіб: яка зброя від США зможе нищити російську авіацію

Куди застосувати зброю

Роман Світан підкреслив, що, маючи одну ракету із дальністю 5 тисяч кілометрів, неможливо вирішити більшість питань.

А якщо у вас є 5 тисяч ракет із дальністю 100 кілометрів, вони можуть розв'язати питання, виконуючи завдання відсікання логістичних ланцюжків супротивника. Тому наступальні операції цього року можна буде планувати залежно від модифікацій озброєнь, які нам передадуть, і обов'язково від їхньої кількості,
– зауважив військовий експерт.

Він не погоджується із тими оглядачами, які бачать лише оборонний механізм передачі озброєнь, оскільки Україна має достатню кількість європейського озброєння для оборони.

Американська допомога – це серйозні цифри. До 50 мільярдів з 60 наданих США – це безпосередня допомога саме із засобами поразки, тому ці кошти можуть бути розгорнуті на наступальний напрямок, особливо коли з'являться літаки і дальні ракети, хоча б навіть стокілометрові,
– сказав Світан.

Він додав, що у 2023 році не вдалося виконати контрнаступальну операцію саме через відсутність далеких засобів поразки, тому українські військові просунулися максимум на 15 кілометрів.

Завдання – Крим

Наприкінці літа є можливість провести ще одну операцію із загальним напрямком на Крим, оскільки спрямування стратегічних ударів не змінилися.

Все залежатиме від того, скільки буде літаків та з якою дальністю буде ракетне озброєння до них. У нас є можливість цього року виконати таке ж завдання у бік Криму, як і минулого року,
– підсумував льотчик-інструктор.

Допомога Україні від партнерів

  • Швеція розглядає можливість фінансування та закупівлі необхідних для України систем ППО, а також – передачі зенітно-ракетних комплексів RBS 70, які ефективно працюють в умовах протидії термічними пастками або засобами РЕБ.
  • Влітку 2024 року Данія передасть Україні винищувачі F-16. Ці літаки є мобільними засобами протиповітряної оборони, які ефективно ведуть боротьбу з крилатими ракетами й дронами та допоможуть розвантажити нашу протиповітряну оборону.
  • У рамках чергової партії військової підтримки Литва передала Україні легкий штурмовик L-39ZA "Альбатрос".
  • Також Україна очікує вже найближчим часом військову допомогу від США у вигляді 61 мільярда доларів. У цей пакет входять і ракети ATACMS, однак поки що невідомо, чи погодить Байден їх передачу.