Можливий напад Росії та окупація Харкова: про що розповів Зеленський в інтерв'ю Washington Post
Джерело:
Washington PostВолодимир Зеленський дав велике інтерв'ю американському виданню The Washington Post. Президент оцінив ймовірність нападу Росії на Україну та припустив, що Кремль може спробувати окупувати Харків.
Не оминув президент і тему потенційних санкцій, а також – масштабної кібератаки на Україну. 24 канал зібрав основні тези, які озвучив Зеленський в інтерв'ю.
До теми Буде початком масштабної війни, – Зеленський припустив, що Росія спробує окупувати Харків
У разі нападу Росії постраждають всі
Зеленський заявив, що у випадку нового російського нападу постраждає не лише Україна, а й сусідні держави. Він наголосив, якщо буде війна, то вона буде сильною. За словами політика, "програють всі", оскільки "сотні тисяч життів будуть втрачені".
Окремо президент звернув увагу, що в цьому випадку можлива також міграційна криза.
Українці чинитимуть опір
Якщо Москва нападе, українці реагуватимуть рішуче. Зеленський переконаний, що, крім армії, кожен українець стане на захист своєї землі.
"Для нас найголовніше – зберегти нашу територію", – констатував політик.
Він припускає, що Путін може вважати, мовляв, багато українців підтримують його політику. За словами Зеленського, такі думки – помилкові.
Росія може спробувати окупувати Харків
Зеленський припускає, що Росія може спробувати окупувати деякі українські міста під приводом "захисту російськомовного населення". Наприклад, Харків. Проте президент наголосив, що спроба захоплення великих міст стане початком великомасштабної війни.
У Харкові проживає понад мільйон жителів. Це не буде просто окупацією; це буде початком великомасштабної війни,
– сказав Зеленський.
Санкції слід вводити негайно
Також глава держави виступив за негайне запровадження санкцій проти Росії. Він закликав партнерів до такого кроку, бо чекати на ескалацію – неправильна та недієва стратегія.
"Але чому ви не вводите санкції зараз, а чекаєте ескалації? Навіщо вам санкції після того, як ми втратимо всю територію України? – запитав президент.
На його думку, після нападу обмеження вже не стримають Росію. Він зауважив, що це превентивний інструмент, тобто санкції можна застосовувати, а потім скасувати.
За кібератакою стоїть Росія
Президент також прокоментував масштабну кібератаку на урядові українські сайти. За його твердженнями, це може бути справа рук Росії. Про це політику сказали певні фахівці.
Однак Зеленський додав, що це не перша і не остання атака, зауваживши, що наслідки війни набагато важчі.
Росія хоче віддати Донбас, якщо Україна забуде про Крим
Зеленський наголосив, що Україна пам'ятає про всі окуповані території. Він припустив, що Кремль може віддати окупований Донбас, якщо ми забудемо про Крим. Однак цього не станеться.
Путін вже немолодий
Зеленський порадив Путіну подумати, про те, що він залишить після себе, оскільки президент вже немолодий. За словами Зеленського, якщо Путін забере територію України, то це буде тимчасова перемога одного народу над іншим. Український політик зізнався: багато його російських друзів шкодують про те, що сталося.
Крім того, Зеленський вважає, що у Путіна є великі шанси погодитися на мирне рішення та знайти компроміс.
Кремль очікував на лояльність від Зеленського
Журналісти сказали, що, ймовірно, Путін думав чекав на лояльність від Зеленського, і, зрештою, дуже роздратувався.
Президент зазначив, що він не змінився. Політик хотів поговорити з Путіним "по-сусідськи", аби знайти рішення стосовно війни.
Проте я не був готовий зрадити свою країну. Я так розумію, що, як вони думають, я виявився силачем – твердим горішком який важко розколоти, як кажуть в Україні,
– підкреслив Зеленський.
Допомога від США сильніша, ніж раніше
Президент підтвердив, що військова підтримка з боку адміністрації президента Джо Байдена зараз сильніша, ніж була раніше. Однак слід пам'ятати про гібридну війну в Україні.
Також Зеленський відреагував на заяву Байдена, що США не відправлятимуть війська в Україну. Політик наголосив: якщо Україну залишать на самоті, це буде помилкою. За його словами, світ не буде колишнім, якщо станеться повномасштабна війна.
Також він пояснив, чому США важливо допомагати Україні. Зеленський заявив про порушення простих людських цінностей. Зокрема, що не можна вбивати людей.
"Питання про Україну стосується двох країн, одна з яких атакує іншу – це питання моральне", – зазначив президент.
Зеленський подякував за популярність
Насамкінець Зеленський наголосив, що бути президентом України для нього – велика честь. Каже, що балотуватись вирішив через складну ситуацію в країні.
Я вдячний, що став популярним серед наших людей,
– сказав політик.
Він додав, що труднощів не боїться, хоч жоден президент України не був готовий до війни з Росією.
Загроза нападу Росії: що треба знати
- Росія почала стягувати свої війська до нашого кордону ще в жовтні. Першими про це стали повідомляти американські ЗМІ. Згодом в Україні підтвердили інформацію. Глава розвідки Кирило Буданов попередив, що агресор може напасти у січні – лютому 2022 року.
- У січні США застерегли, що Москва може сфабрикувати привід для нападу на Україну. Зокрема, атакувати можуть під приводом "держперевороту".
- У Держдепі США непокояться, що Кремль може вторгнутись з території Білорусі, оскільки Москва і туди стягує свої сили. У Кремлі все відкидають, стверджуючи, що війська переводять для спільних навчань.
- Зеленський закликав українців зберігати спокій і не панікувати через можливе вторгнення Росії.
- Захід висловлює непорушну підтримку Україні. Попереджають про жорсткі санкції. Наприклад, Байден наголосив, що в такому випадку Росію чекатиме економічна катастрофа. У Євросоюзі теж запевнили, що готові запровадити масові обмеження проти Москви.
Дивіться звернення Володимира Зеленського щодо російської агресії: