Зеленський підписав закони щодо продовження дії воєнного стану та загальної мобілізації
В Україні офіційно продовжили воєнний стан і загальну мобілізацію. Президент поставив підписи під відповідними законами.
Відповідно до ухвалених документів, воєнний стан та загальна мобілізація в Україні будуть діяти з 14 травня по 11 серпня 2024 року.
Дивіться також Яка парламентська фракція заробила найбільше в час повномасштабної війни: дослідження YouControl
Нові 90 днів війни
Зазначимо, що президент Зеленський 6 травня вніс до Верховної Ради законопроєкти під номерами 11 234 та 11 235, у яких пропонувалося подовження воєнного стану та загальної мобілізації ще на 90 днів. У пояснювальній записці йшлося, що такі заходи потрібні для відбиття російської агресії.
Наступного дня, 7 травня, Комітет із нацбезпеки схвалив відповідні законопроєкти. А вже 8 травня під час засідання їх підтримав парламент. За продовження воєнного стану голоси віддали 339 народних депутатів, а за продовження мобілізації – 336.
Нагадаємо, що це вже одинадцяте продовження від початку повномасштабної війни. Востаннє таке рішення було ухвалене 7 лютого.
Верховна Рада збільшила штрафи для ухилянтів
9 травня нардепи проголосували в другому читанні за законопроєкт, який передбачає збільшення штрафів для тих, хто ухиляється від мобілізації. Зокрема, тепер за порушення військового обліку доведеться сплатити від 3 400 до 5100 гривень, а за повторне порушення або в особливий період – від 17 000 до 25 500 гривень.
За порушення законодавства про оборону та мобілізацію у мирний час треба заплатити від 5100 до 8500 гривень для громадян, від 17 000 до 34 000 гривень – для посадових і юридичних осіб.
Громадяни, які порушать законодавство про оборону та мобілізацію у воєнний час мусять витягнути з гаманців від 17 000 до 25 500 гривень. Посадові та юридичні особи заплатять більше – від 34 000 до 59 500 гривень.
Нагадаємо, що днем раніше Верховна Рада також підтримала мобілізацію засуджених. Відповідно до цього законопроєкту, звільнити в'язнів раніше за завершення строку покарання можна лише за рішенням суду. Крім того, засуджені мають надати згоду на приєднання до лав захисників. Які ще критерії для мобілізації в'язнів прописані в документі, читайте тут.