Зеленський назвав 3 етапи до успішного завершення війни
На шляху до успішного припинення війни та панування миру треба пройти три головні етапи, невід'ємних і послідових.
Як заявив український президент Володимир Зеленський під час виступу у Маріуполі, мовиться про:
Цікаво! Мільярди гривень: в Офісі Президента порахували скільки потрібно на відновлення Донбасу
– завершення гарячої стадії та припинення вогню;
Гарант зауважив, що українська влада збирається це досягти найближчим часом і дуже цього хоче. За його словами, це дуже потрібний, важливий, але лише перший крок.
– примирення людей і пошук консенсусу;
Пряма мова Зеленського: "Скільки часу потрібно, щоб загоїлися рани. Чи може бути колись така ситуація, щоб в одному купе їхали ветеран війни та житель окупованого Луганська, який не підтримував самопроголошену місцеву владу, але був змушеним залишатися на тих територіях. Все це дуже складний і дуже чутливий нейрохірургічний процес. Це ніби тримати сірники біля відкритої каністри з бензином. Один необачний рух, одна неправильна заява можуть усе перекреслити та відновити гарячу стадію конфлікту".
– безпечна реінтеграція – не на папері, а реальна.
За словами Зеленського, є багато світових прикладів, коли гостру стадію конфлікту вдалося припинити та сталося часткове примирення, але водночас не відбулося найголовніше – повернення територій. Вони залишилися в іншому статусі та не повернулися до складу тієї чи іншої держави. Але такий варіант Україну не влаштовує.
Президент наголосив, що всі ці три етапи доведеться пройти разом – державі, суспільству, кожному громадянину України. Також він анонсував державну стратегію щодо реінтеграції Донбасу та Криму, яка має з’явитися після 5 років війни. Її складові буде презентовано сьогодні, 30 жовтня. Водночас Зеленський запевнив, що цю програму влада обговорить із суспільством.
30 червня завершилося розведення військ у Станиці Луганській. 29 жовтня обидві сторони конфлікту розпочали розводити сили та засоби вже в районі Золотого. За словами, української влади, усе це відбувається у межах мінських домовленостей і є суттєвим поштовхом до зустрічі лідерів країн "нормандської четвірки".
Наступним етапом має бути розведення сил у Петрівському. Його вже погодили під час засідання Тристоронньої контактної групи в Мінську. Розведення сил і засобів у Петрівському мало б стартувати через 7 днів повної тиші.
Якою може бути ситуація на Донбасі після розведення сил / Інфографіка 24 каналу