Зеленський поговорив з Меркель: деталі розмови

28 серпня 2019, 20:55
Читать новость на русском

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з канцлером Німеччини Ангелою Меркель. Ця телефонна розмова була вже четвертою за останні місяці.

Посол України в Німеччині Андрій Мельник повідомив, що Німеччина і надалі залишається надійним другом і стратегічним партнером України.

Важливо: Меркель прокоментувала ідею переговорів між Зеленським та Путіним

Мельник зазначив, що він сьогодні зустрівся з главою МЗС Німеччини Гайко Маасом і обговорив перспективи майбутнього саміту в нормандському форматі.

Ангела Меркель і Володимир Зеленський виступили за якнайшвидше проведення саміту в нормандському форматі. Про це повідомив офіційний представник уряду ФРН Стефен Зайберт, пише "Інтерфакс-Україна".

За його словами, Меркель і Зеленський під час телефонної розмови обговорили ситуацію в Україні.

Важливо! Зустріч у нормандському форматі ймовірно відбудеться вже у вересні.

Що кажуть про саміт у нормандському форматі інші країни-учасники?

Під час зустрічі з президентом Франції Макроном російський лідер Путін 19 серпня говорив, що не бачить альтернативи нормандському формату для врегулювання ситуації в Україні.

26 серпня президент Франції Еммануель Макрон заявив, що зустріч у нормандському форматі відбудеться у вересні, але де саме – не уточнив.

Утім, того ж дня канцлерка Німеччини Ангела Меркель заявила, що Німеччина і Франція вже розпочали роботу над організацією саміту "нормандської четвірки" (Путін, Макрон, Меркель, Зеленський) у Парижі.

Нормандський формат – що це?Це перемовини щодо врегулювання ситуації на Донбасі, участь у яких беруть чотири країни: Німеччина, Франція, Росія, Україна. Перемовини можуть відбуватися на рівні очільників держав і на рівні міністрів або представників МЗС.

Назвали так формат тому, що перша зустріч була у французькій Нормандії. Відтоді у нормандському форматі відбулися низка телефонних розмов і зустрічей на вищому рівні, а також контактів МЗС.

Утім, востаннє чотиристоронні перемовини відбулися у 2016 році. Та далі російський президент Путін відмовився їх відвідувати й сторони контактували лише телефоном або на рівні радників і міністрів.