Готові завантажити 20 тисяч тонн зерна: перші судна скористалися коридором до українських портів
Джерело:
Олександр КубравковРосія цинічно зірвала зернову угоду та поставила під загрозу світову продовольчу безпеку. Проте відомо, що кілька кораблів таки зайшли до портів України, скориставшись тимчасовим маршрутом.
Міністр інфраструктури України повідомив, що перші цивільні судна вже скористалися тимчасовим коридором у напрямку до українських портів. Його створили для безпечного виходу суден, заблокованих через російську агресію.
Дивіться також По кораблю щомісяця: як Сили оборони знищують військовий флот Росії
Кілька кораблів готові зайти в український порт
Кубраков написав, що після використання цього коридору для виходу заблокованих суден з портів "Одеса", "Чорноморськ" та "Південний", балкери Resilient Africa та Aroyat готові використати маршрут для входу до українського порту. Мовиться про "Чорноморськ".
Ці судна можуть завантажити майже 20 тисяч тонн пшениці для країн Африки та Азії. Вони працюють під прапором Палау, а їх екіпаж складається з громадян Туреччини, Азербайджану, Єгипту та України.
Раніше встановлений навігаційним дорученням ВМС ЗСУ коридор використовувався для евакуації суден, які перебували в українських портах "Чорноморськ", "Одеса" та "Південний" на момент повномасштабного вторгнення Росії. Так, з 15 серпня тимчасовим коридором скористалось 5 суден: контейнеровоз Joseph Schulte, балкери Primus, Anna-Theresa, Ocean Courtesy та Puma,
– написав міністр.
Зернова угода: останні новини
- ООН планувало фактично обнулити всі накладені санкції на Росію в обмін на повернення країни-терористки до чорноморської ініціативи. Генсек Організації вів листування про це з російським міністром закордонних справ. Отриманий лист доводить, що в ООН готові вести переговори з терористами та піддаватися їх шантажу. Росіянам пропонують анулювати частину санкцій.
- В Організації заявили, що слова генсека Антоніу Гутерреша передали некоректно. За словами Хака, ООН не намагається домогтися зняття чи обходу санкцій проти Росії.
- Вийшовши із зернової угоди, Росія почала активно чинити опір торговому судноплавству в Чорному морі. Україна намагається протиставити цьому сильну позицію, але потребує допомоги партнерів для тиску на Росію. Про це 24 Каналу розповів керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко. Він вважає, що загарбники продовжуватимуть вдаватися до провокацій з метою дестабілізації цивільного судноплавства в Чорному морі.