Лишилася тільки назва: чи є загроза просування росіян після відходу ЗСУ з Урожайного
В ОСУВ "Хортиця" повідомили, що Збройні Сили вийшли з села Урожайне, що на Донеччині. Населений пункт повністю зруйнували російські окупанти, тому перебувати там не було змоги.
Військовий експерт Владислав Селезньов розповів 24 Каналу, що в Урожайному зараз є лише купи цегли, скла, розбитого фундаменту. Через потужні обстріли ніяких інженерних фортифікацій не залишилося.
Дивіться також ЗСУ відбили понад 25 штурмів і атак ворога на Покровському напрямку: карта бойових дій 18 липня
Росія провела миттєву операцію
"Від населеного пункту Урожайне залишилась лише назва. Російська авіація та артилерія системно та методично знищила усі будівлі на території села", – підкреслив Владислав Селезньов.
Для того, щоб провести флангові атаки на наших оборонців, які тримали рубежі на півночі населеного пункту, ворог залучив мотоциклетну техніку. У межах цієї досить миттєвої та несподіваної для наших військових операції, окупанти змогли заволодіти ініціативою.
Далі до справи доєдналася броньована техніка противника й наші Сили оборони, під тиском ворожих засобів, були змушені підійти на інші, заздалегідь підготовлені позиції,
– розповів військовий експерт.
За його словами, триматися на півночі Урожайного було ніде. Там все зруйноване вщент, тому рішення про відведення військ було раціональним.
Ситуація біля Урожайного: дивіться на карті
Чого чекати далі
Після виходу з Урожайного є певна загроза тим рубежам і позиціям, на яких нині перебувають українські військові. Ворог дедалі активніше застосовує керовані авіаційні бомби, а жодна польова інженерна фортифікація не втримає прямого влучання КАБу.
Треба розуміти, що для стабілізації ситуації на полі бою нам потрібні додаткові засоби: протиповітряна та протиракетна оборона, авіаційна техніка, щоб ворожі літаки – носії КАБів трималися якомога далі,
– наголосив Владислав Селезньов.
Він додав, що приклад Урожайного чи селища Кринки, що на Херсонщині, є досить показовим. Ми бачимо, що ворог використовує ту саму тактику, яку свого часу реалізував під час Чеченських війн.
Тоді, перш ніж заходити та захоплювати населені пункти, активно працювала артилерія, а зараз ще й авіація. Бо якщо у містах чи селах ще зберігалися будівлі, то кожна з них могла бути вогневою точкою, об'єктом, під захистом якого можна ще довго вести оборонні дії.
А якщо все зруйновано, то відповідно в такому просторі неможливо організувати надійну оборону,
– підсумував Владислав Селезньов.