Шанс для відступу: чому у Росії не визначилися, які частини Херсонщини й Запоріжжя "приєднали"

3 жовтня 2022, 22:14
Читать новость на русском

У Кремлі заплуталися з формулюваннями щодо "приєднання" Запорізької та Херсонської областей. Водночас у Москві можуть розраховувати на якісь політичні ходи щодо цього в майбутньому.

Провал комунікації щодо проблеми визнання меж для "приєднання" Запорізької та Херсонської областей спричиняє низку проблем для Путіна. Про це 24 каналу розповів російський публіцист та опозиційний політик Андрій Піонтковський.

Зверніть увагу У Кремлі ще не визначили кордони анексованих областей: як це вплине на Путіна

Експерт зазначив, що росіяни провели незаконний "референдум", але навіть не змогли пояснити, кого і як вони "приєднують".

З "ДНР" та "ЛНР" все написано, що адміністративні межі 1991 року, а от сказати це про Запорізьку та Херсонську області вони не наважилися, так би мовити. Столиця Запорізької області перебуває під контролем України. Загалом із цими областями вони просто заплуталися, хоч і намагався пояснити Пєсков,
– розповів оглядач.

За його словами, 4 жовтня "Рада Федерації" збирається ухвалити цілу низку змін до конституції Росії у зв'язку з появою "нових суб'єктів".

"Але хто пояснить, що мають на увазі під цими словами про ці області? Яка територія та де її межі? Тільки Пєсков сказав дурну фразу, що вони "порадяться з жителями цих регіонів". У якомусь сенсі це "відчинені двері", щоб відступити. Та й опір цьому був у Кремлі", – пояснив аналітик.

Яку ціну заплатить Кремль за спробу анексувати українські території: дивіться відео

На його думку, щоб не було такої плутанини, Путін міг просто сказати, що ці області повинні "увійти до Росії" в адміністративних межах часів УРСР: "Вони ж так пояснювали, коли кілька місяців тому визнавали "ЛДНР". Також є різні формулювання щодо "республік" та "областей" – якісь ходи вони планують собі на майбутнє".

Читайте також Як Путін може використати ядерну зброю в Україні: політтехнолог припустив 2 способи

Піонтковський підкреслив, що можна по-іншому інтерпретувати слова Пєскова про "поради з жителями".

"Ці жителі, які воюють у ЗСУ – "порадять": сьогодні "радяться", й завтра "порадять". І з ранку "порадили" й кілька населених пунктів "вивели зі складу Росії". Та і Лиман прославиться, як перше місто, яке "добровільно вийшло зі складу Росії". Таких міст буде багато в найближчі два місяці. І надалі ймовірніший буде "прецедент Лиману", ніж "прецедент Хіросіми", – резюмував оглядач.

Вас також може зацікавити – чому план Путіна щодо України провалюється: дивіться відео

Спроба анексії українських регіонів Росією: що відомо

  • 30 вересня Путін оголосив про рішення включити до складу Росії території чотирьох областей: Запорізької, Херсонської, Луганської та Донецької. Він заявив, мовляв, "люди свій вибір зробили", і тепер вони нібито будуть "громадянами Росії назавжди".
  • Згодом у Кремлі заявили, що кордони окупованих Херсонської та Запорізької областей ще не визначені та залежатимуть "від волі населення". Водночас нових "референдумів" на цих територіях начебто не буде.
  • Водночас вже 3 жовтня російська Держдума вирішила офіційно затвердили анексію українських територій.