Нові провали на фронті ускладнюватимуть інформаційну комунікацію між центральною владою Росії та її громадянами. Про це 24 каналу розповів політолог, голова Центру аналізу та стратегій Ігор Чаленко.
Зверніть увагу Звільнення Лиману: як це змінює ситуацію на фронті та куди ЗСУ можуть рухатися далі
Експерт зазначив, що рішення Кремля "радитись з населенням" щодо кордонів "анексованих областей" свідчить про те, що їм важко пояснити навіть своїм виборцям, чому Росія з таким соромом далі відступає на полі бою.
Вони лишають свій російський "ленд-ліз" для українських вояків й звичайно, в таких умовах говорити, що "Росія – назавжди" на українських землях – це в короткостроковій перспективі матиме певні інформаційні проблеми для подальшої комунікації з російським суспільством. Я переконаний, що у Кремлі все прекрасно розуміють,
– пояснив оглядач.
На його думку, навіть оголошена часткова "мобілізація" не приносить їм якогось якісного й позитивного ефекту.
"Мобілізація впливатиме на щось набагато пізніше. Очевидно, що ЗСУ зараз прекрасно б'ють по слабких місцях ворога, використовують кожну хвилину, а Пєскову залишається розводити руками й розказувати, що "все йде за планом, як належне", – додав аналітик.
Як впливають провали на фронті на Путіна: дивіться відео
За його словами, чим більше пропагандисти Кремля озвучуватимуть намагання якось вийти з цієї інформаційної ситуації, тим швидше вони "заганятимуть себе у цугцванг".
"Тим самим це збільшить антирейтинг Путіна, що матиме подальший вплив на його "незавидну" політичну кар'єру в майбутньому", – резюмував Чаленко.
Вас також може зацікавити – у Росії заплутались, які українські території "приєднують": дивіться відео
Проблеми Росії через війну: що відомо
- 30 вересня Путін оголосив про рішення включити до складу Росії території чотирьох областей: Запорізької, Херсонської, Луганської та Донецької. Він заявив, мовляв, "люди свій вибір зробили", і тепер вони нібито будуть "громадянами Росії назавжди".
- Згодом у Кремлі заявили, що кордони окупованих Херсонської та Запорізької областей ще не визначені та залежатимуть "від волі населення". Водночас нових "референдумів" на цих територіях начебто не буде.
- 3 жовтня російська Держдума вирішила офіційно затвердили анексію українських територій.
- Наприкінці вересня ЗСУ розпочали контрнаступ на "Лиманський плацдарм" окупаційних сил Росії. Його звільнення відкриває українським військовим шлях для початку повномасштабної операції з деокупації Луганської області.
- 1 жовтня наші захисники опублікували відео, як підіймають український прапор у місті. Ввечері того ж дня президент Володимир Зеленський повідомив, що Лиман звільнили з окупації. 2 жовтня населений пункт повністю зачистили від загарбників.
- Водночас "часткову мобілізацію" в Росії оголосили лише тиждень тому, а перші мобілізовані вже потрапили на фронт війни в Україні. Ними військове керівництво країни-агресорки планує "закрити дірки".
- Крім того, рішення про мобілізацію прямо впливає на життя простих росіян. І такі явища тільки збільшуватимуться у масштабах.
- Глава Кремля Владімір Путін побоюється протестів у Росії через свої рішення та проблеми на фронті. Його очікування щодо соціальної підтримки війни проти України не справдилися.