Низка дій кремля свідчать про те, що оточення путіна хоче підірвати його політичні позиції. Про це 24 каналу розповів політичний та економічний експерт Валерій Клочок.

Зверніть увагу На півночі Херсонщини окупанти не проводили "референдуми", але тероризують населення, – активіст

Дії без логіки

Експерт зазначив, що ніхто не знає, про що думає путін, позаяк "у нього немає логіки, а є якась своя".

Для чого путіну Донецьк та Луганськ? Воно йому ж не треба, якщо подумати логічно. Навіщо навішувати це на їхній держбюджет, де, за даними квазіреспублік, проживають близько 4 мільйонів осіб? Це соціальні виплати й відновлення – серйозне навантаження. Додамо сюди Херсонську і Запорізьку області – це не 5 копійок вартує. У діях логіки немає,
– пояснив оглядач.

За його словами, все означає, що є якась інша послідовність міркувань у путіна.

"Тут справді важливо зрозуміти, що далі. Коли зараз ми бачимо цю всю історію, то виникає враження, що у москві є декілька центрів ухвалення рішень, а не лише путін. Ті події, які відбуваються на росії, ініційовані не лише ним", – додав політолог.

Як путіна роблять крайнім у проблемах росії: дивіться відео

Альтернативні сили

Клочок розповів, що він далекий від думки, що мобілізація проходить в росії так, як того хотів путін. На його думку, через це рішення соціальна невдоволеність у росії зростає й шкодить кремлю.

Це серйозно підриває довіру до влади. Значить путіна підставляють й намагаються його "вивести з гри". Щодо референдумів – аналогічна історія. Він сказав, що росія їх підтримає. Але він не говорить, що проситиме раду федерації визнати це рішення законним й приєднати ці території, позаяк це створює лише ескалацію,
– переконаний експерт.

Аналітик підкреслив, що після саміту ШОС у Самарканді глава кремля чудово зрозумів, що його ніхто не підтримує.

"Будь-яка заява про приєднання нових територій лише додає ескалації у міжнародних відносинах. Тому говорити, який сценарій реалізують – невідомо. Відтак, я свідомо спираюсь на те, що всі його дії спрямовані на примушення України до перемовин. Тим паче, що про це говориться щодня. Всі у росії про це говорять, зокрема путін й пєсков, які не дотичні до інших процесів", – вказав оглядач.

Читайте також Схоже, росіянам у Лимані наказали "стояти до останнього", вони бояться, – аналітик

За його словами, у путінській команді є різні "важковаговики", які також приймають важливі рішення.

"Такі люди як патрушев, матвієнко, яка дуже дивно себе поводить і говорить, що росія нібито не поспішає визнавати "республіки". Разом з тим, вже оголосили позачергове засідання ради федерації. Ситуація вкрай незрозуміла, але все вказує, що процеси у росії неконтрольовані й відбуваються хаотично. Це нам на руку", – резюмував політолог.

Псевдореферендуми на окупованих територіях: що відомо

  • За даними британської розвідки вже 30 вересня путін може оголосити про анексію українських територій, які вдалося окупувати. Йдеться про частину Запорізької та Херсонської області, а також квазіреспубліки "лнр" та "днр".
  • Щодо результатів "референдумів" росіяни вирішили не заморочуватися і "намалювали" собі практично 100% "за". Вони стверджують, що "підтримка" з боку населення склала майже 97% усіх голосів.
  • Бажання голосувати людей на так званих референдумах настільки "велике", що окупантам доводилося зі зброєю ходити по домівкам. Зокрема, подібні випадки фіксували й на Запоріжжі. Щобільше, у Бердянську, напередодні карикатурних заходів, завезли автобусами масовку з Криму. Це попри заяви, що окупанти назбирали людей в дільничні комісії серед місцевих.
  • Як повідомив Сергій Гайдай, на Луганщині "референдум" відбувавться на швидку руку у квартирах та дворах – під пильним наглядом росіян зі зброєю. Вони погрожували мешканцям окупованих територій, намагалися вломитися у будники, а у разі непокори – просто вибивали двері.
  • Окрім того, тих, хто голосував проти входження в склад росії, окупанти заносили у спеціальні списки. Також завдяки цьому шоу та обходів по квартирах окупанти шукали чоловіків для мобілізації.

Вас також може зацікавити – чи готовий путін йти до кінця: дивіться відео