Крим – не "спірна територія": Литва відповіла Apple
У Литві вважають Росію окупантом та заперечують "спірні кордони", якщо мова йде про Крим. Міжнародне право не слід використовувати задля фінансової вигоди.
Є лише ділянка землі, яку окупувала Росія, нехтуючи всіма принципами міжнародного права, і вона належить Україні, повідомив у твіттері голова литовського МЗС Лінас Лінкявічюс.
Зверніть увагу: Британське видання показало ролик з картою України без Криму
На його думку, мовою міжнародного права не потрібно маніпулювати для отримання економічної вигоди.
Раніше Лінкявічюс вже висловлював підтримку України та розчарування підходом Apple. Голова литовського МЗС закликав Apple відмовитися від своєї позиції.
Що відомо про відображення Криму російським у додатках Apple? Відома американська компанія Apple почала відображати анексований Крим і Севастополь як російську територію на картах та в додатку про погоду, якщо переглядати їх з Росії. Проте Apple не показує приналежність Криму до будь-якої країни, якщо переглядати додатки за межами Росії.
Що кажуть у Росії
Яка позиція Apple
Американська компанія вирішила провести аудит політики позначення "спірних територій". Так Apple відреагувала на зауваження щодо позначення Криму російською територією. Прессекретарка корпорації Труді Мюллер зазначила, що результати аудиту можуть спричинити зміни в політиці компанії. Там планують розглянути міжнародне право, а також законодавство США та інших країн. На їх основі приймуть рішення щодо позначення територій у додатках "Карти" та "Погода".
Крим позначали російською територією і раніше
- Відоме американське видання The New York Times в одному з матеріалів опублікувало карту України без Криму.
- Відома британська газета The Guardian опублікувала фото, зроблене в анексованому Криму, і назвала півострів російським. Знімок зробив фотограф російського ТАСС Сергій Малгавко.
- За 5 років окупації схожі випадки фіксують за кордоном. Наприклад, Google Maps на території Росії показує Крим російським. В Італії теж надрукували карти, на яких Крим – не український.