Є лише ділянка землі, яку окупувала Росія, нехтуючи всіма принципами міжнародного права, і вона належить Україні, повідомив у твіттері голова литовського МЗС Лінас Лінкявічюс.

Зверніть увагу: Британське видання показало ролик з картою України без Криму

На його думку, мовою міжнародного права не потрібно маніпулювати для отримання економічної вигоди.

Раніше Лінкявічюс вже висловлював підтримку України та розчарування підходом Apple. Голова литовського МЗС закликав Apple відмовитися від своєї позиції.

Крім того, дії Apple розкритикував голова МЗС України Вадим Пристайко. "Глобальна політика не є вашою (Apple) сильною стороною", – зазначив він. У МЗС повідомили, що вже звернулися до компанії Apple для надання відповідних пояснень та закликали виправити помилку.

Що відомо про відображення Криму російським у додатках Apple? Відома американська компанія Apple почала відображати анексований Крим і Севастополь як російську територію на картах та в додатку про погоду, якщо переглядати їх з Росії. Проте Apple не показує приналежність Криму до будь-якої країни, якщо переглядати додатки за межами Росії.

Що кажуть у Росії

Голова комітету Держдуми РФ з безпеки і протидії корупції Василь Піскарьов заявив, що "Apple повністю усунула претензії Держдуми щодо показу Криму у своїх сервісах".

Яка позиція Apple

Американська компанія вирішила провести аудит політики позначення "спірних територій". Так Apple відреагувала на зауваження щодо позначення Криму російською територією. Прессекретарка корпорації Труді Мюллер зазначила, що результати аудиту можуть спричинити зміни в політиці компанії. Там планують розглянути міжнародне право, а також законодавство США та інших країн. На їх основі приймуть рішення щодо позначення територій у додатках "Карти" та "Погода".

Крим позначали російською територією і раніше