Іран міг передати Росії близько 1 700 дронів: до чого готуватися Україні
Росія отримала від Ірану більш ніж півтори тисячі дронів-камікадзе й атакує ними міста України. Аби влучно їх знищувати, нам треба розгортати систему боротьби з цим типом озброєння.
Про це 24 каналу сказав військовий експерт Микола Саламаха. За його словами, іранські дрони використовують не ту систему керування, яку можна заглушити радіо-електронною боротьбою.
Зверніть увагу У Путіна відзначилися цинічною заявою щодо України через іранські дрони
Що треба робити Україні
Саламаха зазначив, що Україні потрібно розгортати систему боротьби з таким типом озброєння. Насамперед мовиться про мережу постів спостереження, щоб вчасно виявляти, і розгортати мобільні групи, озброєні великокаліберними кулеметами.
А також на тих об'єктах, які є для ворога першочерговими цілями. А це об'єкти інфраструктури й енергетики,
– сказав військовий експерт.
Він наголосив, що на панівних висотах треба розміщати засоби протиповітряної оборони.
У чому особливість іранських дронів
Саламаха пояснив, що іранські дрони використовують не ту систему керування, яку можна заглушити радіо-електронною боротьбою.
Це дрони, які використовують систему Global Positioning System або її аналог. Якщо враховувати, що це іранські дрони, в яких начинка, найімовірніше, китайська електронна, то вони, напевно, використовують китайську систему позиціонування,
– зазначив він.
Військовий експерт зауважив, що ми не маємо абсолютно жодного впливу на китайську систему позиціонування. Тому заяви людей, які обіцяють "золоті гори" і те, що ми зможемо якось боротися з цими дронами, – передусім від незнання того, що реально відбувається.
Чого бракує Україні
Саламаха заявив, що у нас немає розвиненої мережі спостереження та керування, а також достатньої кількості засобів, які потрібно використовувати для боротьби з цілями, що летять на малих швидкостях та на доволі низьких висотах.
Власне кажучи, це дуже болісне питання, яке можна було спрогнозувати вже кілька років тому і розвивати ці всі речі. На жаль, ми цей момент проспали,
– зазначив військовий експерт.
За його словами, досвід показує, зокрема, приклад участі Радянського Союзу у війні у В'єтнамі проти американців, що на це потрібно щонайменше пів року.
До речі! Російські загарбники застосовують тип безпілотника Shahed-136, який окупанти називають "Герань-2". Ця не високотехнологічна зброя завдає чимало клопоту українським бійцям та нашій системі ППО.Атака Києва дронами-камікадзе: головне
- 17 жовтня російські загарбники обстріляли дронами-камікадзе Шевченківський район Києва. Загалом у столиці зафіксували 4 прильоти.
- Російські військові ввечері 17 жовтня знову запустили дрони-камікадзе по Київщині. На цей раз безпілотники залетіли і на Черкащину.
- Внаслідок атаки Києва іранськими дронами загинули мирні жителі. На місці зруйнованого будинку рятувальники знайшли 5 тіл.
Вас може зацікавити – чого чекати від Росії щодо атак іранськими дронами: дивіться відео