Жодної шкоди не завдано, – політолог з Ізраїлю назвав мету безпрецедентної атаки Ірану

14 квітня 2024, 13:45
Читать новость на русском

Проти ночі 14 квітня Іран вчинив масштабну атаку території Ізраїля. Тегеран випустив 36 крилатих ракет, 110 ракет класу "земля-земля" та 185 безпілотників. Водночас ізраїльські сили перехопили більшість повітряних цілей.

Політолог з Ізраїлю, колишній дипломат у Москві Михайло Пелліверт, сказав 24 Каналу, що це – безпрецедентна атака, тому що з 1979 року Ізраїль не був атакований з території саме Ірану. Це може вважатися офіційним оголошенням війни.

До теми Дорогий і неідеальний: що таке "Залізний купол", чому не врятував Ізраїль і чи підходить Україні

Чи буде війна між Ізраїлем та Іраном

Тривалий час в Ізраїлі вважали, що Іран не наважиться на такий удар. Проте його наслідки не такі суттєві, як могли б бути.

Жодної шкоди ані воєнної, ані цивільній інфраструктурі Ізраїля не було завдано. Це насамперед атака з метою залякування цивільного населення – Іран грає у складну психологічну війну,
– пояснив політолог.

Проте тепер перед Ізраїлем постала складна дилема:

  • з одного боку, потрібно зберегти стримувальний фактор та довести, що країні не можна безкарно "давати ляпаса";
  • з іншого боку, треба так вчинити в цій ситуації, щоб не воювати на декількох фронтах.

Ізраїль збив іранські ракети з точністю приблизно 97 – 99%, і це, на думку колишнього дипломата, неймовірний успіх. Водночас на цю ситуацію можна подивитися з двох боків.

Якщо ви оптиміст, то можна сказати, що в Ізраїля "чудове ППО", "хороші союзники" і навіть що зараз ми спостерігаємо на Близькому Сході певний аналог близькосхідного НАТО, до якого увійшли Ізраїль та помірні сунітські арабські країни,
– наголосив Михайло Пелліверт.

Зверніть увагу! Збивати іранські дрони Ізраїлю допомагали не тільки США, але й Саудівська Аравія, Йорданія, Марокко, на території яких розташовані радіолокаційні системи.

Проте з песимістичного погляду Ізраїлю не вдасться уникнути прямого зіткнення з Іраном.

"Іран – це країна, з якої походить на Близькому Сході весь тероризм, спрямований проти Заходу та, зокрема, Ізраїлю. Коли відбудеться війна, ми не знаємо, однак те, що вона буде, – абсолютно безсумнівно", – резюмував експерт.

Важливо! 1 квітня було завдано ракетного удару по штабу Корпусу варти Ісламської революції, який був розташований в консульстві Ірану в Дамаску. Унаслідок атаки загинули іранські військові високопосадовці, зокрема командир підрозділу "Аль-Кудс" КВІР генерал Мохаммад Реза Захеді та генерал Мохаммад Хаді Хаджи Рахімі. Після цього Іран звинуватив в атаці Ізраїль та пообіцяв жорстоко відповісти.

Що відомо про атаку Іраном території Ізраїля

  • Проти ночі 14 квітня Тегеран випустив 185 безпілотників, 36 крилатих ракет та 110 ракет класу "земля-земля" на територію Ізраїля.
  • У ЦАХАЛ повідомили, що їм вдалося перехопити більшість ракет і дронів. Тому внаслідок атаки несуттєво постраждала тільки військова база в Ізраїлі. Крім того, через падіння уламків у Негеві постраждала дівчина.
  • Водночас в американському Інституті вивчення війни зазначили, що атака Ірану на Ізраїль схожа на ті, що вчиняє Росія на території України. Зокрема, Тегеран запустив комбінацію дронів та крилатих і балістичних ракет, щоб ввести в оману та збити ППО Ізраїля. Цей підхід Ірану нагадує дії росіян у війні проти України.