Більшість країн вважають, що Україна ще не готова, – німецький політолог про вступ до ЄС
Після виборів у Німеччині зміниться уряд, однак це не надто вплине на позицію щодо України. До вступу в Євросоюз країні ще далеко, оскільки Україну вважають корумпованою олігархічною державою.
Таку думку в ефірі авторської програми "Що це було?" Сергія Лещенка на 24 каналі озвучив німецький політолог Андреас Умланд. За його словами, рішення до вступу України в ЄС приймає не лише Німеччина, а й інші країни.
До теми Не всі члени ЄС готові до розширення, – посол Латвії про вступ України до Євросоюзу
"Наразі більшість країн вважають, що Україна ще не готова для початку процесу вступу", – наголосив Умланд.
Німецький політолог переконаний, що в НАТО поки що Україну також навряд чи візьмуть. Це пов'язано з російсько-українською війною на Донбасі.
Проукраїнська позиція німецьких партій
Результати виборів у Німеччини можуть бути позитивними для України. Зокрема, якщо до парламенту увійде "Зелена" партія, яка вважається найбільш проукраїнською, а її очільниця Анналена Бербок стане міністеркою закордонних справ. Певної підтримки можна очікувати й від ліберал-демократів.
Демократи мають відносно проукраїнську, антипутінську позицію, тому що путінський режим – антиліберальний.
Водночас спрогнозувати поведінку майбутнього нового канцлера Німеччини, яким ймовірно може стати Олаф Шольц або Армін Лашет, досить складно. Обоє кандидатів не мають чіткого зовнішньополітичного профілю.
Лашет зробив низку невдалих висловлювань про Путіна, Росію, Сирію, Асада, але в останніх висловах він міг змінити свою думку, а Шольц взагалі не має зовнішньополітичного досвіду.
Політолог додав, що Шольц також не належить до групи соціал-демократів, які зобов'язані канцлеру 1998 – 2005 років Герхарду Шрьодеру. Прикладом таких "зобов'язань" є політична кар'єра федерального президента Франка Штайнмаєра або ексміністра економіки Зігмара Габріеля.
Повний випуск програми "Що це було?": дивіться відео
Вступ України до ЄС: останні новини
- Євросоюз узгодив план на 7 років, який передбачає фінансування країн-кандидаток на вступ. У переліку країн опинилися 8 держав, однак України серед них немає.
- Президентка Естонії також зробила невтішний прогноз для українців. Керсті Кальюлайд зазначила, що Україну від вступу до ЄС відділяють багато років важкої праці.
- Водночас польський президент підтримав вступ України до ЄС. Анджей Дуда наголосив, що Євросоюз має продемонструвати, що організація - не клуб для обраних.