В Yasno пояснили, у чому проблема з відновленням енергетичної інфраструктури

25 грудня 2022, 17:46
Читать новость на русском

Після чергових ракетних обстрілів ворога та атак іранськими дронами-камікадзе, які відбулись тиждень тому, українська енергосистема оговтується ще й досі. А українці потерпають від відсутності електроенергії.

Відновлення ж енергопостачання забирає доволі багато часу, але так відбувається з об'єктивних причин. Про це 24 каналу розповів генеральний директор Yasno Сергій Коваленко.

Зверніть увагу Ви маєте бути зі світлом сьогодні, – у Yasno пообіцяли чудовий подарунок для Києва на Різдво

Велика проблема

За його словами, система електромережі досить велика і кожна ланка має свої особливості.

Якщо говорити про критичні ланки, то є такі вузли, які після ушкоджень навіть не піддаються до ремонтних робіт. Особливо, якщо ракета чи дрон-камікадзе потрапили саме в неї та зруйнували. Тоді нічого неможливо зробити,
– пояснив він.

Як відновлюють енергетичну інфраструктуру України після ворожих обстрілів: дивіться відео

Коваленко, наголосив, що головна проблема полягає у тому, що є такі вузли, які не можна замінити – їх немає в США та в Європі, бо у нас з ними різні системи.

"І на виготовлення цих вузлів потрібен час – і не 1 – 2 місяці, а близько 8 – 9 місяців. Це велика проблема", – зазначив генеральний директор Yasno.

Ситуація зі світлом в Україні: останні новини

  • В Україні упродовж зими складна ситуація з електропостачанням може залишатися там, де й зараз є великі проблеми зі світлом – у Києві, Одесі, Харкові та на Дніпропетровщині. Проте до цього списку можуть додаватися інші міста та області в міру того, куди противник завдаватиме ударів.
  • Російські окупанти не здатні занурити Україну в тотальний блекаут. Навіть якщо вони й випустять усі свої ракети за один раз, то все одно електропостачання з часом відновлять. За даними української розвідки, в окупантів залишилося ракет приблизно на кілька масованих ракетних ударів.
  • Проблеми в енергосистемі не вирішаться найближчими місяцями за словами голови енергокомітету Андрія Геруса. Саме тому він порадив підприємцям звернути увагу на газові мініелектростанції для забезпечення себе електроенергією.