Чи буде цьогорічна зима морозною: кліматологиня розповіла про зміну погоди
Джерело:
УНІАНЧерез повномасштабну війну та заяви влади про підготовку до опалювального сезону, українців цікавить, чи чекати на холодну зиму.
Як зазначила керівниця відділу клімату ГО "Екодія" Євгенія Засядько, зима у 2021 році була досить м'якою. Проте ситуація у 2022 році може бути різною.
Читайте також Чи чекати на люті морози: прогноз погоди на цьогорічну зиму від синоптиків
Люта чи м'яка зима
Євгенія Засядько вважає, що наразі ніхто не може точно сказати, якою буде зима: дуже морозною, чи м'якою та безсніжною. На це, зокрема, впливає літня спека, сезон, коли люди посилено користуються кондиціонерами.
Через це збільшення викидів в атмосферу знову зросло. Ситуація знову погіршилась,
– підкреслила кліматологиня.
З іншого боку, щорічні рекордні показники підвищення температури ставлять під сумнів люту зиму. Зараз весь південь Європи страждає від сильної посухи та пожеж, а через дії людства температура підіймається так швидко, як ніколи досі.
Звісно, це не означає, що взимку нас чекає літня спека, однак по-справжньому зимові місяці будуть коротшими. І хоч у важких сьогоднішніх умовах такі дані можуть дозволити трішки легше видихнути, це потепління несе і загрози. Зокрема, через різке падіння кількості води у річках.
Тоді ситуацію врятували весняні дощі. Але, якби цього не сталось, "Київводоканал" вже збирався частково перекривати воду для споживачів через ризик її нестачі,
– зазначила Євгенія Засядько.
Що говорять у "Нафтогазі"
Попри прогнози синоптиків, голова державної газової компанії "Нафтогаз" Юрій Вітренко заявив, що Україну чекає найхолодніша зима за останні десятиліття. Це пов'язано з тим, що температуру в приміщеннях встановлять на рівні 17 – 18 градусів, що приблизно на 4 градуси нижче за норму.
Тому у "Нафтогазі" попросили українців запастися ковдрами та теплим одягом на випадок, якщо температура на вулиці впаде до -10 градусів та нижче.
Від чого залежить, як українці переживуть зиму:
- від міжнародних союзників України, які нададуть необхідні кошти для імпорту газу на 4 мільярди кубометрів,
- від дій росії, адже не виключено, що під час опалювального сезону країна-терорист навмисно може нищити газову інфраструктуру або ж скоротити своє постачання газу до Європи.
До теми Евакуація та заготівля дров: експерт розповів, як пережити українцям зиму
Зима у 2023 році: прогнози експертів
- До надскладної зими закликають готуватися й у Центрі енергоефективності. Зростання інфляції, підвищення вартості енергоресурсів, посилення енергетичного шантажу з боку кремля – усе це свідчить про те, що опалювальний сезон 2022 буде не з простих. Більш того, є ймовірність, що ця зима – лише перша серед складних.
- Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович розповіла, що уряд вжив заходів щодо передзакупівлі різного роду матеріалів, щоб платіжка взимку не зросла. Також цього року очікують приблизно таку ж кількість субсидіантів, яка була й минулого. При цьому в бюджеті є гроші для того, щоб виплачувати субсидію й у випадку, коли субсидіантів буде більше.
- У Білому Домі розповіли, що США одразу ж зрозуміли, що зима буде важкою, адже росія використовуватиме паливо, як засіб здійснення тиску на Євросоюз для послаблення санкцій. Тому ще у березні 2022 року почали готувати партнерів до імовірної загрози та допомагати у збільшенні обсягів альтернативних джерел енергії.