Перемагає спритніший: у Повітряних силах розповіли, чи можуть росіяни збити Storm Shadow
Міноборони Росії постійно звітує про успішні знищення Storm Shadow. У Повітряних силах натомість кажуть, що збити далекобійні ракети важко. Вони летять низько, так само, як дрони.
Вже кілька днів поспіль українські безпілотники атакують Москву. Їм вдається прорватися через російську протиповітряну оборону. Попри це росіяни продовжують розповідати, як вони нищать далекобійні ракети Storm Shadow. Речник Повітряних сил Юрій Ігнат розповів в ефірі телемарафону, чи росіяни справді можуть збивати британські ракети, чи вони знову видають бажане за реальне, інформує 24 Канал.
Дивіться також Storm Shadow, SCALP чи щось інше: майор запасу припустив, що могло спричинити "феєрверк" у Криму
Летять дуже низько
Ракети Storm Shadow летять на дуже низькій висоті. Так само, як дрони. Тому перехопити їх звичайними засобами ППО дуже важко, розповів Юрій Ігнат.
Втім, він не став виключати можливості, що росіяни вдасться їх збити. Адже на війні перемагає перш за все той, хто спритніший і гнучкіший.
Це власне і доводять українські військові, які неодноразово збивали російські крилаті ракети.
Ті самі Х-101 ,якими ворог штурмує Україну, за класом, швидкістю та параметрами польоту не відрізняються від британських Storm Shadow.
Ракети Storm Shadow вже проявили себе на ділі, показали, що вони долітають.
Вони долітають дуже гарно. І нам це подобається. Україні потрібно більше такої зброї,
– зауважив Ігнат.
Україна і далекобійні ракети
- 11 травня Британія підтвердила передачу Україні своїх далекобійних ракет Storm Shadow. А 18 травня там вже заявляли, що Україна почала їх успішно застосовувати проти ворога.
- Наразі Україна перебуває в очікуванні двох інших видів далекобійних ракет: німецької Taurus та американських ATACMS .
- Так, у Байдена поки що не поспішають передавати Україні далекобійні ракети ATACMS. Там кажуть, що в України є інші більш нагальні потреби. Крім того, США ще чекають на заміну ATACMS ракетами наступного покоління з більшою дальністю дії PrSM.
- Водночас Німеччина відмовляється надати свої крилаті ракети Taurus із дальністю дії до 500 кілометрів. Глава Міноборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що Німеччина не планує змінювати своє рішення. Там, ймовірно, бояться, що Україна застосовувати ці ракети по території Росії.