Обставина, на яку ніхто не зважав

Спочатку ми регулярно чули про те, що в Білому домі не хочуть передавати Україні ATACMS, оскільки побоюються, що Київ їх направить на об'єкти на території Росії. Однак з 2022 року Україна більш ніж довела той факт, що ми не застосовуємо західну зброю по території Росії.

Цікаво Чим росіянам так подобається жорстокий Пригожин

Потім виникла версія, що через згортання програми ATACMS у США відсутнє їх серійне виробництво, а тому кожна ракета на вагу золота і дорога самим Штатам.

Хмм... Згідно з даними станом на 2015 рік, у США в строю і на зберіганні було до 4 тисяч ракет ATACMS різних типів. Виділити Україні бодай сотню, ні?

Погодьтеся, багато питань і нестиковок, але мало хто звертав увагу на іншу обставину. ATACMS, по суті, є балістичною ракетою, з піковою швидкістю 3М, чим схожа на ті ж 9М723/728 ОТРК "Іскандер", які сучасне ППО дуже успішно збиває.

Тобто виключно теоретично, в ATACMS не настільки великі шанси прорвати російську ешелоновану ППО, як, наприклад, у дозвукової Storm Shadow, що летить на наднизьких висотах. С-400, ЗРК "Бук-М2/3", Тор-М2 – все це в теорії повинно перехоплювати ATACMS.

Своєю чергою перехоплення ATACMS російськими системами ППО – це репутаційні втрати для американського ВПК, який не може собі цього дозволити. З цього робимо висновки про реальні причини, чому у нас досі немає ATACMS – невпевненість США у невразливості своєї ракети.

Цікаво У Путіна залишилися лише 2 аргументи у війні

Зрозуміло, замість того, щоб перевірити на практиці, чи дійсно російські системи ППО можуть перехоплювати ATACMS, прийняли рішення не перевіряти зовсім.

То чи є шанс отримати ATACMS?

З іншого боку це не означає, що отримання ATACMS для України є цілком і повністю закритим питанням.

Після того, як у зоні бойових дій російська ешелонована ППО перестане існувати як цілісна мережа, а отже не зможе вести ефективне відстеження цілей та перехоплення, тоді не виключена поява ATACMS.

До речі, не дарма червень рекордний місяць за кількістю знищеної ППО росіян.