Влучний удар по Чонгарському мосту: показуємо на карті, де він розташований
Чонгарський міст, через який Росія перекидає військову техніку з окупованого Криму, раптово втомився. У четвер, 22 червня, на міст завітала рясна "бавовна".
Російські пропагандисти зранку заявили про те, що Чонгарський міст втомився, пише 24 Канал. Чонгарський міст з'єднує Херсонську область і Крим.
Дізнайтесь більше "Бавовна" розгулялася: прилетіло по Чонгарському мосту та ще – низці між Херсонщиною та Кримом
Міст пролягає через Чонгарську протоку
Територія, на якій розташований міст, наразі окупована російськими силами. Міст пролягає через Чонгарську протоку.
Чонгарський міст важливий для російських окупантів, оскільки через нього ворог перекидає живу силу та техніку на Південь України. Саме на Півдні Сили оборони України зараз ведуть наступальні операції.
Речник Української добровольчої армії "Південь" Сергій Братчук пов'язує "бавовну" на мості із землетрусом, який сколихнув Кримський півострів зранку 22 червня.
Також Братчук не виключив, що міст почав розміновуватися, однак не зовсім вчасно для російських окупантів.
Як відомо, у перший день повномасштабного вторгнення Росії вдалося просунутися з Криму на Херсонщину через Чонгарський міст. Генштабу ЗСУ спростовував чутки про начебто "незамінування" Чонгару. У Генштабі ЗСУ наголосили, що міст було заміновано, але українським військовим протистояли переважаючі у 15 разів сили російського противника.
Командувач Об'єднаних сил ЗСУ Сергій Наєв навіть заявляв, що кількість мінно-вибухових загороджень трохи збільшили, але ніяк не зменшили. Він розповів, що приблизно 22 лютого 2022 року підрозділи, які виконують завдання на цьому напрямку, отримали команду "на приведення всіх об'єктів у готовність №1".
Сили оборони наступають на Півдні
- У Генштабі ЗСУ повідомили, що Сили оборони України продовжують ведення наступальної операції на трьох напрямках: Мелітопольському, Бердянському та Лиманському.
- На напрямку Рівнопіль – Старомайорське наші воїни мали частковий успіх, закріплюються на досягнутих рубежах, завдають вогневого ураження артилерією по виявлених цілях противника, здійснюють заходи контрбатарейної боротьби.
- Ворог застосовує резерви, намагається відновити втрачене положення, але при цьому зазнає великих втрат.
- На Лиманському напрямку Сили оборони України вели наступальні дії у напрямку Білогорівка – Діброва, мали частковий успіх, закріплюються на досягнутих рубежах.