Десятки швидких та автобусів, рідні й волонтери: як зустрічали звільнених із полону захисників

30 червня 2022, 03:09
Читать новость на русском

Україна 29 червня провела наймасштабніший на цю мить обмін військовополоненими. Додому повернулися 144 наші захисники, серед яких 95 – героїчні оборонці "Азовсталі".

У Головному управлінні розвідки оприлюднили щемливе відео зустрічі наших захисників. На допомогу бійцям приїхали десятки карет швидкої, адже багато з них мали важкі поранення.

До теми Відбувся найбільший обмін полоненими: додому повернуться 95 оборонців "Азовсталі"

Захисників зустрічали медики, рідні та волонтери

З полону 29 червня повернулися 144 українські військові. Це був наймасштабніший обмін з початку повномасштабної війни. Зустрічати наших бійців приїхали їхні рідні, волонтери та медики.

Більшість зі звільнених – тяжко поранені. Зокрема, вони мають вогнепальні та осколкові поранення, вибухові травми, опіки, переломи, ампутації кінцівок. Тому одразу після звільнення всі герої отримали медичну допомогу та належний догляд.

Хотів би передати близьким, що скоро повернуся до них. Чесно, емоції переповнюють. Їхати було дуже тяжко, адже це вже котра спроба повернутися додому. І весь час не виходило. Тому весь шлях були думки, що щось зламається, щось піде не так і ми повернемося знову в полон,
– розповів один із захисників Артур Липка.

Інший звільнений військовий Геннадій Сабдієв закликав українську владу докласти зусиль, щоб повернути усіх захисників України, які залишилися в полоні.

"Завдяки їм, тим, які вже навчені воювати й вміють робити свою роботу досконало, ми виграємо цю війну", – наголосив боєць.

Наразі Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими продовжує роботу над звільненням усіх українських військових.

Дивіться відео, як захисників зустрічали з полону:

Варто прочитати Величезна перемога України, – Денисенко про обмін захисників Маріуполя

Вдалося звільнити 95 оборонців "Азовсталі"

З усіх звільнених з полону військових є 95 оборонців "Азовсталі", зокрема 43 бійці знаменитого полку, який захищав Маріуполь із 2014 року. Загалом вдалося звільнити:

  • 59 бійців Національної гвардії;
  • 30 – Військово-морських сил;
  • 28 – Збройних Сил України;
  • 17 – Державної прикордонної служби;
  • 9 – Територіальної оборони;
  • 1 – Національної поліції.

Серед них є 23 офіцери та 69 військовослужбовців сержантського та старшинського складу. Найстаршому зі звільнених захисників виповнилось 65 років, а наймолодшому – 19.

Дивіться фото зустрічі українських військовополонених / Фото ГУР МОУ

 

Зауважте Майже всі звільнені захисники – без рук або ніг, – сестра полоненого командира "Волини"

Коротко про оборону Маріуполя

  • Героїчні захисники Маріуполя утримували свої позиції у повному оточенні військ Росії майже 3 місяці. За цей час бійцям вдалося знищити орієнтовно 6 тисяч загарбників.
  • Росіяни завдавали кількох десятків ударів на добу по заводу "Азовсталь", де перебували наші військові та мирні жителі. Серед іншого окупанти застосовували заборонені міжнародними договорами боєприпаси.
  • Операція з порятунку заблокованих на "Азовсталі" українських бійців розпочалась 16 травня. 53 захисників, які мали важкі поранення, евакуювали та відвезли до медзакладу в тимчасово окупованому Новоазовську.
  • За словами президента Володимира Зеленського, наразі в полоні перебувають понад 2,5 тисячі захисників, які боронили "Азовсталь". Вони – "публічні полонені", тому Росії невигідно застосовувати проти наших бійців тортури.

До теми – в Асоціації родин захисників "Азовсталі" прокоментували обмін: дивіться відео