Про це президент Володимир Зеленський розповів під час спілкування з журналістами, передає 24 канал.

Важливо Український прапор з "Азовсталі" передали до музею

Зеленський запевнив, що російській стороні невигідно застосовувати тортури проти наших захисників із "Азовсталі", оскільки вони стали "публічними полоненими". Зараз над визволенням українських військових працює Головне управління розвідки Міноборони України.

ГУР повинно займатися цим питанням і повинно дати результат, а результат єдиний – повернути людей додому. Перша частина була – вивести людей живими, я вважаю, ГУР першу частину виконало. На сьогодні є друга частина: повернути їх живими додому,
– наголосив президент.

За його словами, співробітники ГУР є найкращими фахівцями у таких справах, тому на них можна розраховувати. Також президент зазначив, що заяви від російської влади й представників "ДНР" щодо подальшої долі наших бійців не слід сприймати серйозно, оскільки таким чином вони намагаються піаритись.

Згодом командир "Азову" отримав змогу зателефонувати дружині Катерині та повідомив, що з ним все нормально, його та побратимів утримують у задовільних умовах.

Евакуація з "Азовсталі": що відомо

  • Українські бійці майже 3 місяці мужньо боронили Маріуполь від російських загарбників. Військові тримали оборону, попри те, що сили окупантів переважали в рази.
  • Однак 16 травня українське військове керівництво дало наказ представникам гарнізону Маріуполя зберегти власне життя та вийти з "Азовсталі", яку називали фортецею Маріуполя.
  • Захисників вивезли на тимчасово окуповані території: до Новоазовська та Оленівки. За даними британської розвідки, з "Азовсталі" вийшло близько 1 700 українських воїнів.
  • Процес проходить за посередництва Червоного Хреста та ООН. Важливо, що кожен український військовий був зареєстрований, оскільки російські окупанти можуть вчиняти злочини проти полонених. Президент Володимир Зеленський впевнений, що усіх бійців обміняють.
  • Із захисниками практично немає зв’язку. Рідні нічого не знають про них. Раніше дружина командира полку "Азов" Дениса Прокопенка Катерина змогла зідзвонитися з чоловіком, він сказав, що у бійців більш-менш задовільні умови.
  • У Міноборони зазначали, що Україна має інформацію про умови захисників Маріуполя, але вона не публічна.

Як на "Азовсталь" возили підмогу гелікоптерами: дивіться відео