Українська влада не може повідомити деталі з двох причин

Ганна Маляр, заступниця міністра оборони, в ефірі каналу "Рада" відповіла на запитання про те, в яких умовах утримують українських воїнів з Маріуполя. Про це повідомляє 24 канал.

До теми Макрон і Шольц вимагають від Путіна звільнити 2500 захисників Маріуполя: нові деталі розмови

Маляр заявив, що Україна має інформацією про захисників з "Азовсталі", однак вона є секретною. За словами заступниці Олексій Резнікова, українська влада не може повідомити деталі з двох причин.

Перша – розголошення деталей може негативно вплинути на перемовний процес з росіянами. Друга причина пов'язана з безпекою українських захисників і захисниць, яких вивезли з Маріуполя.

У нас є вся інформація, але наразі вона є секретною, і це пов'язано не тільки із самим перемовним процесом, але й з безпекою цих людей. Це персональні дані,
– сказала Маляр.

Що відомо про евакуацію з "Азовсталі"

Українські захисники та захисниці у Маріуполі понад два місяці стримували збройні сили Росії, які переважали у декілька разів. Тривалий час наші воїни разом із цивільними перебували на металургійному заводі "Азовсталь".

Російські окупанти цинічно обстрілювали комбінат, скидаючи важкі бомби. На початку травня українській владі вдалося домовитися про евакуацію мирних людей, яких вивезли на підконтрольну Україні територію.

Та на заводі залишалося багато українських захисників, зокрема – поранених і вбитих. 16 травня з "Азовсталі" розпочалася евакуація поранених українських військових. Захисникам Маріуполя був відданий наказ припинити оборону та зберегти життя.

У британській розвідці повідомляли, що загалом з "Азовсталі" вийшло близько 1 700 українських воїнів. Українців вивезли на окуповані території, після чого мають обміняти на російських полонених.

Нещодавно командир полку "Азов" Денис Прокопенко зателефонував своїй дружині з російського полону. Він розповів, що їх утримують у більш-менш задовільних умовах.

Дізнайтесь більше – командиру "Азова" вдалося поговорити з дружиною: дивіться відео