Про це розповідає уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова, посилаючися на історію матері, якій надіслали фото мертвого сина.

Контекст Росіяни вбили військового, якого взяли в полон в Маріуполі: матері прислали фото мертвого сина

Окупанти не дотримуються домовленостей

Українські військовослужбовці, які потрапили в полон російських окупантів у Маріуполі орієнтовно 19 – 20 квітня, були піддані катуванню та жорстокому поводженню,
– зазначає Денісова.

Одного з чоловіків росіяни жорстоко вбили, а фото підтвердження своїх дій сьогодні вранці, 30 квітня, надіслали матері азовця.

Мати розповіла, що її син потрапив в оточення росіян і фігурував на відео російських пропагандистів.

"Катування та вбивство військовополонених є грубим порушенням Женевської конвенції про поводження з військовополоненими. Зокрема, стаття 3 Конвенції забороняє насилля над життям та особистістю, зокрема всі види вбивств, завдання каліцтва, жорстоке поводження й тортури", – наголосила Денісова.

У своєму зверненні до Комісії ООН Денісова закликала врахувати ці факти злочинів Росії та порушень прав людини в Україні.

Ситуація в Маріуполі: коротко

  • Командир української 36-ої бригади морської піхоти Сергій "Волина" розповів, що ситуація в бункерах "Азовсталі" стрімко погіршується.
  • Після удару росіян по шпиталю у підвалах заводу, кількість поранених перевищила 600 осіб.
  • Мер Маріуполя Вадим Бойченко зазначив, що за 2 років окупації Маріуполя німецькі нацисти вбили близько 10 тисяч людей. Натомість росіяни вбили удвічі більше й всього за 2 місяці.

Важливо – мер Маріуполя благає про допомогу: деталі у відео