Домовленості заради зброї: у США розповіли, що робить Росія заради озброєння з КНДР
Джерело:
УкрінформСША вважають, що Росією навмисно використовує право вето в Раді Безпеки ООН для блокування роботи Комітету з питань санкцій проти Північної Кореї. Вашингтон вважає, що це є частиною угоди між Кремлем та режимом Кіма в обмін на постачання зброї з КНДР.
Раніше мандат Комітету ООН з питань санкцій проти КНДР продовжувався в Раді Безпеки одностайно. Проте в останні часи, за словами речника Держдепартаменту США Метью Міллера, російське вето перешкоджає цьому процесу.
Дивіться також У ворога серйозна проблема: чому Росія не змогла скористатися перевагою у снарядах
Частина умови з КНДР
У минулий четвер Росія використала своє право вето в Раді Безпеки ООН, щоб заблокувати резолюцію про продовження мандату групи експертів, що моніторять виконання санкцій проти Північної Кореї. Росія стала єдиною країною в Радбезі, яка проголосувала проти цього рішення.
Я думаю, тут є очевидним, що Росія уклала угоду з КНДР в обмін на озброєння з Північної Кореї у її війні проти України,
– зазначив Міллер.
І тепер, за його словами, всі бачать, «як Росія виконує свою частину угоди».
Речник також нагадав, що раніше мандат Комітету ООН з питань санкцій проти КНДР продовжувався в Раді Безпеки одностайно.
Північна Корея продовжує постачати зброю до Росії
У Пентагоні вважають, що Північна Корея неправомірно надає Росії зброю, яку та використовує у конфлікті з Україною.
Ми оцінюємо, що партнерство (між Пхеньяном і Москвою – 24 Канал) надалі процвітає, що Північна Корея продовжує надавати (військову – 24 Канал) підтримку Росії,
– зауважила представниця оборонного відомства США.
На жаль, вона відмовилася конкретизувати про яке саме озброєння йде мова, втім, Сабріна Сінгх сказала, що йдеться про постачання різноманітних озброєнь.
КНДР надає зброю для Росії: останні новини
- Росія не лише застосовує право вето в ООН задля зброї з КНДР, а ще й всупереч санкціям ООН, Росія у березні цього року почала постачати нафту Північній Кореї. Цікавим фактом є те, що постачання нафти до Північної Кореї розпочалося після того, як Пхеньян почав постачати боєприпаси до Москви у серпні 2023 року.
- За інформацією Міноборони Південної Кореї, з початку минулого року КНДР відправила до Росії 7000 контейнерів з боєприпасами та іншим військовим обладнанням.
- Раніше південнокорейські ЗМІ повідомляли, посилаючись на міноборони країни, що в контейнерах, які відправили до Москви, може бути понад 3 мільйони 152-мм артилерійських снарядів або 500 000 122-мм снарядів.