Якої військової допомоги слід очікувати від Німеччини насамперед: відповідь Defence Express

26 жовтня 2022, 12:53
Читать новость на русском

Німеччина надає Україні набагато якісніше озброєння, чим радянські зразки, які вже є в українській армії. Водночас ФРН не володіє достатнім запасом військової техніки, яку вона вільно може передавати ЗСУ у великій кількості.

Україна на сьогодні може сподіватися на обмежене постачання німецької зброї для забезпечення своїх потреб на фронті. Про це 24 каналу розповів головний редактор Defence Express Олег Катков.

Зверніть увагу Штайнмаєр вперше з початку великої війни приїхав в Україну: чого чекати та чи варто перейматись

Німецька якість

Експерт зазначив, що на сьогодні Україні може розраховувати не на постачання великої кількості німецької зброї, а на її якість. Німеччина взяла на себе передачу партії зенітно-ракетних комплексів IRIS-T, який вже довів свою ефективність.

IRIS-T перехоплює 90 відсотків усіх цілей щодо крилатих ракет і це великий показник. Доведена вірогідність знищення крилатої ракети у 0,9 – це справді у 1,5 раза краще, ніж дозволяють робити радянські комплекси ППО,
– пояснив оглядач.

За його словами, ФРН постачає Україні не лише IRIS-T, а й радіолокаційні станції, які працюють для виявлення цілей.

"Станції, які ФРН нам постачає, мають головну особливість в тому, що вони призначені для виявлення малопомітних цілей з ефективною площею розсіювання 0.01. Для розуміння – навіть у "стелс"-винищувача ефективна площа розсіювання 0.1", – додав фахівець.

На яке оновлення чекають ЗСУ: дивіться відео

У Німеччини немає запасів

На думку Каткова, оборонна промисловість Німеччини робить свою техніку у доволі стислі терміни, що може бути на користь України. Водночас на складах "Бундесверу" немає достатньо запасів, які Німеччина могла б передати Україні вже сьогодні.

ФРН постачатимуть додаткові гусеничні HIMARS – комплекси Mars II. Процес іде, але коли ми говоримо про Німеччину, то маємо розуміти, що країна не має великих спроможностей,
– вказав аналітик.

Читайте також "Величезний пакет на підході": яку техніку Німеччина передасть Україні ще до кінця року

Він підкреслив, що у ситуації з дефіцитом військової потужності Німеччини далася взнаки економія на своїй обороні після розпаду СРСР. Країна зменшила оборонні витрати до 1 відсотка від ВВП, попри те, що за нормами НАТО потрібно мати як мінімум 2 відсотки видатків.

Водночас Катков констатує, що через це Україна має куди більше шансів отримати на озброєння американські танки "Абрамси", чим німецькі "Леопарди".

Вас також може зацікавити – Німеччина вимагає дати Україні ще більше зброї: дивіться відео

Німецька військова допомога Україні: що відомо